Spor
Giriş Tarihi : 23-03-2013 15:44   Güncelleme : 23-03-2013 15:44

Çalik'ta destek verdi

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalik, “Egitimde kilik kiyafet sorununu nasil ortadan kalktiysa, kamuda da her alanda da kilik kiyafet sorunu ortadan kalkmali” dedi

Çalik'ta destek verdi
 
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalik beraberindeki partili yöneticilerle birlikte Memur-Sen Malatya Subesi’ni ziyaret etti.
Ziyarette konusan Memur-Sen Malatya Temsilcisi ve Egitim-Bir-Sen Sube Baskani Kerem Yildirim, “Bizim sendika olarak bir eylemsizlik sürecimiz var. Bu süreçte özellikle kurumlardaki basörtü sorunu basta olmak üzere serbest kilik kiyafet ile ilgili bir süreç gerçeklestiriyoruz. 12 milyon 300 bin imza toplayarak Çalisma Bakanligimiza iletildi. Insallah Bakanlar Kurulu’na gelecek. 1982 model, darbe anayasasindan mülhem kilik kiyafet yönetmenligi tarihin çöp setine atilacak. Biz öyle görüyoruz. Çünkü artik çalisanlarinin, devlet memurlarini, bile bir kalibin içerisinde olmazsi, sikistirilmasinin vakti geçmistir. Milletvekilini seçen, birçok konuda seçme ve seçilme hakki olan devlet memurlarinin kendi kilik kiyafetini de seçme hakkinin da mutlaka olmasini düsünüyoruz” seklinde konustu.
Kendisinin de Memur-Sen tarafindan baslatilman imza kampanyasina imzasi ile destek verdigini ve gönülden de destekledigini belirten Milletvekili Öznur Çalik, “Bu kampanyaya özellikle imzamla destek verdigim gibi fiili olarak da her zaman desteklerde bulunduk. Dogru olani, hakli olani her zaman ve her zeminde savunduk ve bundan sonra da savunmaya devam edecegiz. Çok önemli bir imza kampanyasi yürüttünüz. Esit haklar ve insan haklari için bu kampanyayi yürüttünüz. Çok net söylüyorum, insan haklarinin savunuldugu her yerde Memur-Sen’in de tüm kurum ve kuruluslarinin dün oldugu gibi bugünde yaninda olacagiz” dedi.
Çalik sunlari söyledi, “Egitimde kilik kiyafet sorununu nasil ortadan kalktiysa, kamuda da her alanda da kilik kiyafet sorunu ortadan kalkmali. Buna özellikle destek vermesi gereken kadin sivil toplum örgütlerimizdir. Ama nedense basörtülü arkadaslarimizin hak ve özgürlüklerine konu geldiginde, bu konunun önde gelenleri sesini çikartmiyorlar.”
Israil’in özür dilemesinin Basbakan Recep Tayip Erdogan ve Türkiye’nin dik durusu sonucu gerçeklestigini belirten Çalik, “Ezberi bozduk. Türkiye muhalefetin degil, dünyanin ezberini bozdu. Israil özür dilermiydi, Türkiye tarihinde varmi, dünya tarihinde varmi?” dedi.
Çalik bir süre Memur-Sen üyeleriyle sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinledi.