Malatya
Giriş Tarihi : 05-10-2013 16:27   Güncelleme : 05-10-2013 16:27

Çalik Yaslilarin Sorunlarini Dinledi

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalik, beraberindeki partili yöneticilerle birlikte Malatya Huzurevi’ni ziyaret ederek, buradaki yaslilarla sohbet edip sorunlarini dinledi.

Çalik Yaslilarin Sorunlarini DinlediHuzurevi ziyareti esnasinda Milletvekili Çalik, Huzurevi kampusu içerisinde kendisine verilen noktada Asiklar Diyari diye bir köse olusturan Mehmet Aktas ile karsilasinca ilginç diyaloglar yasandi. Çalik’tan kösesi için saz isteyen Aktas, kendisine ayrilan yere kimsenin karisamayacagini söyledi. Çalik, “Kimse karismaz” dedi.
Huzurevi sakinleriyle tek tek tokalasarak sorunlarini soran Çalik’a yaslilar zaman zaman boynuna sarilarak yapilan hizmetler için tesekkür etti.
Ramazan ayinda ve bayramlarda Huzurevi’ni ziyaret ettiklerini de hatirlatan Çalik, “Huzurevi’ni mutlaka gelip ziyaret ediyoruz. Huzurevi’ni bir kez daha ziyaret edip sorunlari bire bir dinlemek istedim. Buradaki yaslilarimizin her hangi bir sikayeti yoktur, hepside öncelikle verilen hizmetler için tesekkür ediyorlar. AK Parti olarak yaslilarimiza da yönelik çok önemli yasal düzenlemeler ve güvenceler getirdik. Bizim arzumuz su; evde bakima muhtaç olan yaslilarimizin evlerinde bakimlarinin yapilmasi ve bizim çekirdek ailemizin daha büyük hale gelmesidir. Büyüklerimize. Annelerimize, babalarimiza, kendi evlerinde bakma imkani varsa, devletimiz onlara bir asgari ücret tutarinda bakim ücreti veriyor” dedi.