Malatya
Giriş Tarihi : 18-01-2016 19:08   Güncelleme : 18-01-2016 19:08

Çalik, Kirmizi Et Üreticileri Birligini ziyaret etti

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Milletvekili Öznur Çalik, CHP Genel Baskanligina seçilen Kemal Kiliçdaroglu’nu yüklenerek, “8 kez seçimlerde hezimete ugrayan bir genel baskan bozuntusu, Yüzde 52 oy almis ve Türk halki tarafindan Cumhurbaskanligina layik görülen kisiyi elestiremez. Herkes haddini bilecek” dedi

Çalik, Kirmizi Et Üreticileri Birligini ziyaret etti

 

Çalik, Kirmizi Et Üreticileri Birligini ziyaret etti. Birlik Baskani Taneli ve yönetim kurulu yani sira Süt Üreticileri Birlik Baskani Aziz Kurtoglu ve Canli Hayvan Pazari Dernek Baskani Ramazan Kirma tarafindan karsilanan Milletvekili Öznur Çalik’a baskan Mehmet Taneli tarafindan övgüler yagdirildi.

Milletvekili Çalik’in ziyaretinden duydugu memnuniyeti dile getirin Taneli, “Ne zaman bizim sorunumuz olsa, Milletvekili Öznur Çalik’i hep yanimizda bulduk.  Suan alt yapisi ve yer tahsisi yapilan Hayvancilik Organize Bölgesinin bas mimaridir. Bu konuyla ilgili 4 kez Tarim bakanini ziyaret ettik. Tüm gelismeleri yakin takip etti. Suan ÇED raporu hazirlanan Hayvancilik Organize Bölgesi yakin zamanda Malatya’yi her anlamda zirveye tasiyacak. Bize bu destegi veren ve her zaman sorunlarimizin yaninda olan Öznur Çalik’a tesekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Milletvekili Öznur Çalik ise kendisine söylenen övgü dolu sözlerden dolayi çok tesekkür ederek, “Bizler zaten sorunlari çözmek için buradayiz. Baskan, bize Hayvancilik Organize Bölgesi projesinden bahsederken oldukça heyecanlanmistim. Hemen Tarim Bakanimiza gittik ve Malatya’nin tarimdan sonra hayvancilik alaninda da gelismesi gerektigini belirttik. 26 bin hayvanin barinacagi 3 bin dönüm araziyi Yazihan ilçesi Misirdere köyünde bulduk. Alt yapi çalismalarini baslattik. ÇED raporu hazirlandi. Olusacak Hayvancilik Organize bölgesinde 165 esnaf yaralanacak. Bunun için bir milyon ot bedeli var. Bu parayi tahsis etmek için Belediye baskanlarimiz, TSO, Ticaret Borsasi ve Kirmizi et üreticileri katki saglayarak ödeyecek. Ancak bu paranin asagi çekilmesi için tekrar Tarim Bakanimizla tekrar görüsecegiz. Sivil toplum örgütleri sorunlarini kavga ile degil kapi pencere ile degil silahla degil böyle dertlerini anlatirlarsa bizde elimizden geldigi kadar yardimci oluruz “ diye konustu.

Milletvekili Çalik, Dogu’da meydana gelen terör olaylarina deginerek, sunlari aktardi: “Biz her türlü terörü lanetliyoruz. Analarimizin bacilarimizin çocuklarimizin gözyaslari akmamasi istiyoruz. Bunun için Terörle mücadelemiz etkin sekilde devam edecek.”

CHP Genel Baskanligina seçilen CHP lideri Kemal Kiliçdaroglu’nu yüklenen Çalik, “8 kez seçimlerde hezimete ugrayan Bir Genel Baskan bozuntusu, Yüzde 52 oy almis ve Türk halki tarafindan Cumhurbaskanligina layik görülen kisiyi elestiremez. Böyle haddi de olmaz. Herkes haddini bilecek “ dedi.

 

Haber Foto: Kayhan INCEOGLU