Malatya
Giriş Tarihi : 19-08-2016 19:11   Güncelleme : 19-08-2016 19:11

Çalik: “Esas Mücadele Üst Akilla”

AK Parti Genel Baskan Yardimcisi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalik, “Türkiye olarak, Millet olarak sadece FETÖ ile PKK ile DEAS ile degil, FET֒yu, PKK’yi ve DEAS’i üzerimize gönderen üst akillarla mücadele veriyoruz, terör örgütlerinin efendileriyle aslinda mücadele ediyoruz.” dedi

Çalik: “Esas Mücadele Üst Akilla”

Çalik yayinladigi mesaj ile terör saldirilarini kinayarak, “FETÖ darbe girisiminin basarisizlikla sonuçlanmasi sonucunda, kanli saldirilarini arttiran terör örgütü PKK’nin Van, Elazig ve Bitlis’te yüregimize kor düsüren, güvenlik güçlerimizi ve vatandaslarimizi hedef alan alçak, hain, kahpe ve bir o kadar da korkak terör örgütü menfur saldirisini siddetle ve nefretle kiniyor; sehitlerimize Allah’tan rahmet yakinlarina bassagligi yaralilarimiza da Yüce Allah’tan acil sifalar diliyorum.” ifadelerini kaydetti. FETÖ ve PKK terör örgütlerinin ayni üst akil tarafindan yönlendirildiginin artik bilinen ve görünen bir gerçek oldugunu kaydeden Çalik, “Türkiye’mizin son 40 yilinda binlerce vatan evladinin katili, eli kanli, bedeni kanli, basli basina kandan beslenmeyi kendine bir amaç edinmis terör örgütü PKK; 7 Haziran Genel Seçimlerinden bu yana vatanin bütünlügüne, milletin huzur ve refahina darbe vurmaya devam etmektedir ve FETÖ darbe girisiminden sonra ayni üst aklin yönlendirmesi ile son günlerde bombali saldirilarini arttirmistir. Türkiye’nin ve milletimizin varligina uzatilan kirli ellerin kirilacagindan hiç kimsenin süphesi olmasin. Sehitlerimiz var, yaralilarimiz var, acilarimiz, hüznümüz var; lakin unutulmamasi gereken bir de hakikat var o hakikat da Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet sonsuza kadar varligini devam ettirecegidir. 80 milyonun asil durusu, yilmaz bekçiligi var oldugu müddetçe Allah’in izniyle bu ülkenin ayagina diken dahi batmayacaktir.” Seklinde konustu.

 

“DIRI BIR MEDENIYETIN ÖLDÜRÜLEMEYECEGINE AKILLARI ERMIYOR MU? “

Üst akillarin Türkiye üzerindeki asil amaçlarini ve niyetlerini terör örgütleri vasitasiyla gerçeklestirmek istedigini vurgulayan Çalik su ifadeleri kaydetti; “Su gerçegi biliyoruz; Türkiye olarak, Millet olarak sadece FETÖ ile PKK ile DEAS ile degil, FETÖ’yu, PKK’yi ve DEAS’i üzerimize gönderen üst akillarla mücadele veriyoruz, terör örgütlerinin efendileriyle aslinda mücadele ediyoruz. Terör ister Garp ’tan gelsin, ister Sark’tan gelsin, ister Kuzey’den, ister Güney’den gelsin, Anadolu’nun her yönden gelecek olan saldirilara verecegi bir cevabi vardir. Tipki Çanakkale’de oldugu gibi, tipki Sakarya’da oldugu gibi,  tipki 15 Temmuz’da oldugu gibi,  ülkemiz ve milletimiz önce bu masalarin sonra da o masayi tutan elleri kiracak güce sahiptir. Terör örgütlerinin hangi amaç ve hedef için desteklendigini biliyoruz. Anadolu’da bin yil önce ölen bir tarihin dirilecegine ihtimal verenler, Anadolu’da bin senedir yasayan diri bir tarihin, bir medeniyetin öldürülemeyecegine akillari ermiyor mu?  Sehitlerimizi bir kez daha minnet ve sükranla aniyor, Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine ve milletimize bassagligi, Kahraman gazilerimize acil sifalar diliyorum.” diye konustu.