Siyaset
Giriş Tarihi : 25-01-2021 17:03   Güncelleme : 25-01-2021 17:07

Çalık Başarılı Kadın Üreticilerle Bir Araya Geldi

Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından organize edilen başarılı kadınlar toplantısına konuşmacı olarak katılan AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Kadınların üretim alanlarında kendi işyerlerini kurarak çalışmalarını istedi. Bu konudaki destek ve teşviklere değinen Çalık, “Çalışmaktan, üretmekten korkmayın çağrısında” bulundu

Çalık Başarılı Kadın Üreticilerle Bir Araya Geldi

Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliğinde geçtiğimiz yılın başarılı kadınlarıyla bir araya gelen Çalık; burada kadınlara hitaben yaptığı konuşmada; “Öncelikle üreten kadınlarla bir araya geldiğimizden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirmek istiyorum.  Üreten kadınlarımız herkesle bir arada çalışma yapıyorlar. Özellikle toprakla insanın buluşması, toprakla üretime geçmesi ve toprağın dışında da üreten kadınların 10 parmağında 10 marifet olan kadınların her işe el atıyor olması yerde de başarılarla taçlanıyor olması beni çok mutlu ediyor.  Ben özellikle üreten kadınların, evinde üreten kadınların, bahçesinde ekim yapan kadınlarımızın yanındayım. İş yerine işçi olarak girip sonrasında patron olan kadınlarımıza kadar,  toprağında mantar üreten kadınlarımıza kadar, Arguvan'dan Akçadağ'da Yeşilyurt'tan Battalgazi bütünü ilçelerimizin her birinden farklı farklı başarılara imza atmış alnının terini aklıyla berekete dönüştürmüş olan burada kadınlarımız var. Özellikle kooperatifleşme konusunda çalışma yapan kadınlarımız var. Bütün kadınlarımıza kardeşlerimize şunu söylüyorum. Bizim kadınlar olarak atacağımız adımlar bütün toplumun değişmesine vesile oluyor” diye konuştu.

ÇALIŞMAKTAN ÜRETMEKTEN KAÇINMAYIN

Çalık konuşmasının devamında ise birlik ve beraberlik içinde çalışmak olduğunu kaydederek; “Toplum olarak sürdürülebilir kalkınmayı sağlayabilmemizin yolu da kadınlarımızın üretmesi, kadınlarımızın bir araya gelerek bütünleşmesi ve kooperatiflere verilen desteklerin de Ticaret Bakanlığımızın, Sanayi bakanlığımız aracılığıyla çok güçlü desteklerin verilmesi kadınlarımızın daha fazla üretmesine vesile oluyor. Bu nedenle de kadınlarımıza özellikle şunu söylemek istiyorum. Çalışmaktan üretmekten kaçınmasınlar kendi işyerlerini kursunlar. Ayakları üzerinde durmaya öğrensinler. Hem aile ekonomisine hem ülke ekonomisine katkı sunsunlar” ifadelerini kullandı. Birlik binası toplantı salonunda düzenlenen buluşma programına,  Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Birlik Başkanı İhsan Akın,  geçtiğimiz yılın başarılı iş kadınlarından Kübra Aslan, Şehriban Şahin, Hayriye Duman, Leyla Balal, Gülnaz Alp, Diler Yıldırım, Hatun Üstün ve Selma Öleş katıldı. 

A.Vahap Kaygusuz –Ali Nihat Yavuz