Siyaset
Giriş Tarihi : 02-02-2021 18:40   Güncelleme : 02-02-2021 18:40

Çakır ve Kahtalı Kale’de Temaslarda Bulundu

AK Parti Malatya Milletvekilleri Hakan Kahtalı ile Ahmet Çakır, Kale ilçesini ziyaret ederek, bir dizi temaslarda bulundu.

Çakır ve Kahtalı Kale’de Temaslarda Bulundu

Milletvekili Kahtalı ile Çakır, Malatya’daki temasları kapsamında Kale ilçesine bir ziyarette bulundu. İlçedeki çalışmalar hakkında bilgi alan AK Parti Malatya Milletvekilleri Hakan Kahtalı ile Ahmet Çakır, bir dizi istişare ve değerlendirmelerde bulunmak üzere İlçe Kaymakamı Abdulselam Bıçak, Kale Belediye Başkanı Murat Koca ve muhtarlarla bir araya geldi.  Milletvekili Kahtalı, Kale ilçesinde muhtarlar, ilçe teşkilatı ve belediye başkanıyla birlikte çalışmaların sürdürüldüğünü kaydederek, “Kale’ye birçok yatırım geldi. 2019’da Mart’ta yapılan seçimlerden sonra Kale daha da güzelleşti. Kale’nin her zamanki şikayeti merkezi olmayan bir ilçe konumunda olmasıydı. Bunun yanında mahallelerin yol ağlarıyla ilgili istekler vardı. Allah’a hamdolsun 24 Ocak depreminden sonra oluşan yeni yerleşim yeriyle beraber güzel bir merkez edinildi. Kale Belediye Başkanımızın mimar olması da Kale’mize ayrıca bir değer katıyor. Yeni bir hizmet binasını da Kale’mize kazandıracağız. Bununla beraber GES tesislerini kurduk. Turizm konusunda da çalışmalar yapılıyor. Malatya merkezden de vatandaşlarımız, Kale’yi daha çok ziyaret edecekler” diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ise Kale’nin her zaman AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkarak, arkasında durduğunu ifade etti.  Kale’nin güçlü ve önemli bir ilçe olduğunu dile getiren Çakır, “Yol güzergahında olmasının artı ve dezavantajlı yönleri var. Kale, Malatya’mızda tarımın en önemli merkezi konumunda bulunuyor. Bir yandan da turizm altyapısı olabilecek güzel bir ilçemiz” dedi.>>HABER MERKEZİ