Siyaset
Giriş Tarihi : 14-01-2022 18:23   Güncelleme : 14-01-2022 18:23

Çakır Vatandaşın Sorunlarını Dinledi

Ak Parti Halk Günü 2022 yılı ikinci toplantısı Milletvekili Ahmet Çakır başkanlığında gerçekleşti. Milletvekili Çakır, vatandaşların sorunlarını birebir dinledi, çözüm bulmaya çalıştı.

Çakır Vatandaşın Sorunlarını Dinledi

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, İl Başkanı İhsan Koca ve teşkilat üyeleri ile birlikte, parti il binasında düzenlenen halk günü programında vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve isteklerini dinledi. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Ak Parti İl Başkanı İhsan Koca, ”Haftalık Halk günü programımızda bugün Sayın Milletvekilimiz Ahmet Çakır beyefendi ile devam edeceğiz. Pandemi döneminde ara vermiştik ancak Pandemi yine nüksetmeye başladı. Bu sıkıntılı süreçte vatandaşlarımız maske, mesafe ve temizlik kriterlerine daha dikkat etmelidir. Aşımızı olmalı, maskemizi takmalıyız. Halk gününde parti ayrımı gözetmeksizin vatandaşlarımızın sorunlarını dinliyor, onlara destek çıkmaya çalışıyoruz. İlk günden beri vatandaşa dokunan bir siyasi anlayış içerisinde olan Ak Parti, yine vatandaşı derdiyle dertlenen yapısına devam edecek.” dedi.

Ak Parti Malatya Milletvekilli Ahmet Çakır ise vatandaşların sorunlarını dinlemeden önce, Halk günü amacından bahsederek, ”Bilindiği üzere her hafta bir Milletvekili arkadaşımız nöbetçi vekil olarak halk gününde hemşerilerimizin sorunlarını dinliyor. Her hafta onlarca program yapılıyor ve Ankara’daki meclis mesaimizde milletimizin sorunlarını görüşerek çözümler bulmaya çalışıyoruz. Yapılan yatırımları denetlerken, yen yatırımların Malatya’ya kazandırılmasını sağlarken, vatandaşlarımızın Malatyalı hemşerilerimizin dertlerini dinlemeye çalışıyoruz. Onları sorunlarına çözüm üretmeye çalışıyoruz. Mahalle ziyaretlerimizde, ilçe ziyaretlerimizde bizlere ulaşamayan vatandaşlarımız, Ak Parti İl Başkanlığımızın başlattığı halk günümüze katılarak burada taleplerini ve ihtiyaçlarını iletiyorlar.” diye konuştu.

Pandemi sürecinde yaşanan ham madde sıkıntısı ve buna bağlı olarak dünya genelinde ekonomik sıkıntıların yaşandığını kaydeden Çakır, ”Yapılan iş ve hizmetleri sizler de biliyorsunuz. Pandemi sürecinde yeni vakaların artmasıyla birlikte, omicron varyantının çıkmasıyla hem sağlık sektöründe hem de ekonomide ciddi sorunlar yaşanmaya başlandı. Ham madde ve birçok stratejik üründe yaşanan tedarik aksaması birçok ülkede büyük yıpranmalara neden oldu. Dolayısı ile bununla da ilgili her türlü çalışmaların yapıldığını, Cumhurbaşkanımızın her türlü tedbirleri aldığını ve ekonomik enstrümanları saha sürdüğü belirtmek istiyorum. Ekonomideki istikrarın sağlanması ile birlikte ekonomikte canlılığı sanayide büyümemiz, ihracattaki ve yatırımdaki büyümemiz ile görüyoruz. Türkiye ekonomisi hızla büyüyor. Asgari ücretin artırılması noktasında, sabit gelirlilerin maaşında, memurlarımızın maaşlarında yapılan düzenlemeler ile vatandaşın enflasyonun karşısında ezilmesi önlendi. Önümüzdeki günlerde meclisten bu kanunun yasalaşması ile birlikte bu da maaşlara yansımış olacak.” sözlerini kullandı.

Konuşmaların ardından vatandaşlar sorun ve taleplerini birebir Milletvekili Ahmet Çakır’a ilettiler.

>> Ebubekir Atilla