Genel
Giriş Tarihi : 11-01-2022 17:20   Güncelleme : 11-01-2022 17:20

Çakır, Meslek Edindirme Kurs Merkezini İnceledi

Yeşilyurt Belediyesinin kültürel yatırımlar kapsamında hizmete sunduğu Kiltepe Meslek Edindirme Kurs Merkezini inceleyen AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, “ Hemşehrilerimizin sosyal, sanatsal ve kültürel açıdan gelişmelerini destekleyecek yatırımlara ağırlık veren Yeşilyurt Belediyesini tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Çakır, Meslek Edindirme Kurs Merkezini İnceledi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın daveti üzerine Kiltepe Meslek Edindirme Kurs Merkezine giderek buradaki sanatsal ve kültürel sınıfları gezen AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Erdem Okuluna katılan miniklerin çalışmalarını inceleyip hediyeler dağıttıktan sonra lise ve üniversite öğrencileri için açılan ek ders kurslarında ders çalışan gençlere başarılar diledi.

El Nakışları Kursunda bayanların bin bir zahmet ve emekle yaptıkları el sanatları eserlerini inceleyen Milletvekili Çakır, bayanların istihdam edilmesine yönelik açılan biçki-dikiş kursuna katılan kursiyerlerin iş sahibi olmaları için her türlü desteği vereceklerini ifade ederken daha sonra Kuran-ı Kerim dersine katılan bayanları da ziyaret ederek, gösterdikleri gayretten dolayı tebrik etti.

Gitar Kursu öğrencilerinin ziyaret dolayısıyla hazırladıkları müzik dinletisine katılan Milletvekili Çakır, gençlerin sanatsal kurslara gösterdikleri ilginin kendilerini sevindirdiğini söyledi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise sayısı her geçen gün artan kültürel ve sanatsal merkezler sayesinde Yeşilyurt’un kültürel vizyonunu geliştirdiklerini söyledi. Kiltepe Meslek Edindirme Kurs Merkezinde açtıkları farklı temalı kurslar sayesinde 120’e yakın vatandaşa sosyal, kültürel ve sanatsal eğitimler verdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ 4-6 yaş grubuna yönelik Erdem Okulunun yanı sıra matematik kursu, kuran kursu, el nakışları kursu, bağlama ve gitar kursu, halk oyunları kursu ve mefruşat kurslarımıza gösterilen ilgi bizi mutlu ederken, açılan kurslar sayesinde yaklaşık 120 kursiyerimize farklı alanlarda eğitimler veriyoruz. İki yıl önce hizmete sunduğumuz buradaki kurs merkezimizin yoğun talep görmesi, bu bölgemizin sosyal ve kültürel yapısının daha da zenginleşmesine sebep oldu. diye konuştu.

Yeşilyurt Belediyesinin sosyal ve kültürel anlamda başarılı hizmetlerde bulunduğunu ifade eden AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ise, “ 120’ye yakın vatandaşımızın farklı alanlarda eğitim gördüğü Kiltepe Meslek Edindirme Kurs Merkezimiz sayesinde bu bölgenin önemli bir ihtiyacı daha karşılanmış oldu. Kültürel yatırımların sayısını her geçen gün artıran ve bu mahallemize de güzel bir mekan kazandıran Yeşilyurt Belediyesini ve destek veren tüm kurumlarımızı kutluyorum..” diye konuştu.>>HABER MERKEZİ