Genel
Giriş Tarihi : 14-06-2021 16:46   Güncelleme : 14-06-2021 16:46

Caddeye Trafik Işığı İsteyen Vatandaş Tedirgin

Yeşilyurt İlçesi İnönü Mahallesinde yer alan Kömür Tevzi yolu artan trafiği kaldıramaz hale geldi. Geçtiğimiz yılsonunda açılan Yüz Akı caddesinin de trafik yükünü taşıyan Abdulkadir Eriş Caddesi’nde karşıdan karşıya geçmek işkence haline geldi

Caddeye Trafik Işığı İsteyen Vatandaş Tedirgin

İnönü Mahallesi sakinleri cadde üzerindeki trafiğin artması nedeniyle Mahalle cadde üzerine trafik ışığı isteyerek taleplerini yenilediler. Cadde üzerine en az 2 trafik ışığı konulmasını talep eden mahalle sakinleri belediye yetkililerine; “Günden güne gelişen mahallemizde karşıdan geçmek işkence haline geldi. Mahallede yaşlılarımız var. Çocuklarımız var. Yol üzerinde çocuk parkı var. Diğer yanda sağlık ocağı, eczaneler var. Anaokulu ve ilkokul var. Günün her saatinde yaya trafiği de yoğun oluyor. Her geçen gün trafiğin artması ise yaşlı ve çocukları korkutmaya başladı. Biryandan sanayiden gelen gençlerin kullandıkları abort egzozlu araçlar mahalle sakinlerini gürültü kirliliğiyle rahatsız ederken, diğer yandan karşıdan karşıya geçemez olduk” diye seslendiler.

“ÜST GEÇİT İSTİYORUZ”

İnönü Mahalle Muhtarı Abdulgazi Atabey ise, bu durumla ilgili her gün birçok şikâyet aldıklarını kaydederek: “Mahallemiz günden güne gelişmektedir. Nerdeyse mahallede ev yapılacak arsa kalmadı. Vatandaşımız hem merkeze yakınlığı, hem de temizliği açısından çok beğeniliyor. Mahallemizin 2-3 tane sıkıntısı var. Birincisi mahalle sakinleri sanayiye giden cadde üzerine trafik ışığı istiyor. Mahallenin çoğunun yaşlı olması dolayısıyla karşıdan karşıya geçerken zorlanıyorlar. Yol üzerinde ya trafik sürekli bir trafik ekibi ya da altgeçit olmalı. Araç trafiğinin yanında yol içinde satış yapan seyyar satıcılar da ulaşımın aksamasına neden oluyorlar. Bu sorunlarımızın çözülmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz (Özel Haber)