Malatya
Giriş Tarihi : 11-09-2012 10:30   Güncelleme : 11-09-2012 10:30

Caddeler prestij kazanacak

Malatya Belediye Baskani Ahmet Çakir, "Fahri Kayahan Bulvari, Karakavak, Özalper, Turgut Özal, Çilesiz ve Samanli mahallelerimizde alt yapi çalismalarini tamamladiktan sonra üst yapi çalismalarina baslayacagiz. Üst yapi çalismalari ile bu bölgemizdeki caddelerimiz prestij caddeleri haline gelecek" dedi.

Caddeler prestij kazanacak

Belediye Baskani Ahmet Çakir, beraberinde Belediye Baskan yardimcilari ve bazi daire müdürleri ile birlikte çevreyolu ile Fahri Kayahan Bulvari'nda yapilan yagmur suyu drenaj çalismalarini yerinde inceleyerek, çalismalar hakkinda bilgiler verdi.
Gezisi sirasinda sürdürülen drenaj hatti çalismalarinin; Karakavak, Özalper, Turgut Özal, Çilesiz ve Samanli mahalleleri ile çevreyolunu kapsadigini belirten Baskan Çakir, bölgede zeminin çok sert olmasina ragmen çalismalarin yogun bir sekilde sürdürüldügünü söyledi.
"Karakavak, Özalper, Turgut Özal, Çilesiz ve Samanli mahallelerini kapsayan ve 13 kilometre uzunlugunda olan yagmur suyu drenaj çalismalari, hem çevreyolunda hem de Fahri Kayahan Bulvari'nda ekiplerimiz tarafindan sürdürülmektedir" diyen Baskan Çakir, "Çalismalarin basladigi günden itibaren yaklasik 2 kilometrelik drenaj hatti döseme çalismasi gerçeklestirilmistir. Çevreyolu ve Fahri Kayahan Bulvari'ndaki çalismalarimizda derinligin fazla olmasi ve zeminin sert olmasi çalismalarimizi zorlastiriyor. Su anda çalismalarini sürdürdügümüz bölgede daha önce yagmur suyu drenaj hattinin bulunmamasi en ufak bir yagista bile taskinlarin yasanmasina neden oluyordu. Yapmis oldugumuz çalismalar sonucunda bu sorun ortadan kalkmis olacak" seklinde konustu.
Yagmur suyu drenaj çalismalarinin baslatildigi bölgenin, Malatya'nin gelisen yeni bir alt merkezi oldugunu belirten Çakir, sözlerini söyle tamamladi:
"Hazirlamis oldugumuz proje ile Fahri Kayahan Bulvari, Karakavak, Özalper, Turgut Özal, Çilesiz ve Samanli mahallelerimizin büyük bir kisminin yagmur suyu drenaj kanallarini tamamlamis olacagiz. Alt yapi çalismalarini tamamladiktan sonra üst yapi çalismalarina baslayacagiz. Üst yapi çalismalari ile bu bölgemizdeki caddelerimiz prestij caddeleri haline gelecek. Çalismalarin biran önce bitirilmesi için özverili bir sekilde çalisan bütün arkadaslarimiza ve ekibimize tesekkür ediyorum."