Malatya
Giriş Tarihi : 29-12-2016 19:51   Güncelleme : 29-12-2016 19:51

BYEGM’den “Anlamli” Yeni Yil Tebrigi

15 Temmuz gecesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin FETÖ terör örgütünün saldirisi sonucu yikilan duvarlarinin mermerleri yeni yil tebrigi oldu

BYEGM’den “Anlamli” Yeni Yil Tebrigi

Basin Yayin ve Enformasyon Genel Müdürlügü (BYEGM), 15 Temmuz 2016 gecesi hain kalkismayi gerçeklestiren Fethullahçi Terör Örgütü’nün bombaladigi, milli egemenligin simgesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yikilan duvarlarinin taslarini, ‘Türkiye’nin demokrasiye bagliginin simgesi’ olarak dünyanin dört bir yanina gönderdi.

TERÖR INSANLIK SUÇUDUR

BYEGM tarafindan Ingilizce ve Türkçe olarak iki dilde yeni yil kutlamasi olarak tasarlanan çalismanin kapaginda Meclis’in bombalanan duvarlarinin fotografi ve yikilan duvari olusturan mermerlerden düsen küçük bir parça yer aldi ve “Terör insanlik suçudur” denildi. Basin Yayin ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca imzali tebrikte “Türk halki 15 Temmuz 2016’da demokrasisine cani pahasina sahip çikti. FETÖ mensubu teröristler tarafindan bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisi duvarlarindan kopan bu mermer parçasi, Türkiye’nin demokrasiye bagliliginin bir simgesi olarak size armagan edilmektedir.  Demokrasi içinde mutlu yillara…” ifadesi yer buldu.  Yeni yil kutlama kartlarinin arka yüzünde yer alan kare kod araciligiyla ise mermer parçalarinin, Meclis’in bombalanan duvarina ait olduguna dair Ankara Üniversitesi Yer Bilimleri Uygulama ve Arastirma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yusuf Kagan Kadioglu tarafindan verilen sertifikalarina ulasilmasi saglaniyor.

“UNUTMAYACAGIZ, UNUTTURMAYACAGIZ…”

15 Temmuz’da Türkiye’nin teröre ve darbeye karsi tüm dünyaya örnek olacak bir durus sergiledigini belirten Mehmet Akarca, “O gece verdigimiz sehitleri, tanklarin ve yaylim atesinin önünde gögsünü siper eden Türk halkini, ortaya koyduklari iradeyle halki yüreklendiren kahraman Cumhurbaskanimiz ve Basbakanimizi, Kurtulus Savasi’nda bile dokunulmayan ‘Gazi Meclis’i harabeye çeviren büyük ihaneti asla unutmayacagiz, unutturmayacagiz” demek için bu yeni yil tebriklerini hazirladiklarini kaydetti. BYEGM’nin 4 bin adet basilan ve demokrasi anisini yasatan yeni yil kartlari, Washington, New York, Paris, Londra, Bakü, Brüksel, Taskent, Saraybosna’nin da aralarinda bulundugu dünyadaki 18 basin müsavirligi araciligiyla o ülkelerin üst düzey yöneticilerine, Avrupa Parlamentosu’nun tüm üyelerine, Türkiye’deki yabanci büyükelçiliklere, Cumhurbaskanligi, Basbakanlik ve tüm bakanliklara, 81 ilin valiligine, belediye baskanliklarina, Sivil Toplum Kuruluslarina, üniversite rektörlerine, Basin Yayin Il Müdürlerine gönderilerek mümkün oldugu kadar çok kisiye ulasmasi saglandi.