Malatya
Giriş Tarihi : 03-08-2015 18:40   Güncelleme : 03-08-2015 18:40

Büyüksehirden Yeni Araç Takviyesi

Büyüksehir Belediyesi, 3 greyder, 2 bekoloder, 1 silindir ve 1 asfalt robotu aldi

Büyüksehirden Yeni Araç Takviyesi


Yatirim ve hizmetlerin daha hizli ve ekonomik bir sekilde yapilabilmesi için yatirimlarini sürdüren Büyüksehir Belediyesi aldigi yeni araç-gereçlerle araç altyapisini güçlendirmeye devam etti.

Büyüksehir Belediyesi, Yol ve Altyapi Koordinasyon Dairesi Baskanligi uhdesinde kullanilmak üzere 3 greyder, 2 bekoloder, 1 silindir ve 1 de asfalt robotu ile ekipmanlar aldi.

Yeni alinan is makinelerinin tanitimi için Büyüksehir Belediyesi önünde bir program düzenlendi. Düzenlenen programa Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir’in yani sira Genel Sekreter Arif Emecen, Genel Sekreter Yardimcisi Zeki Sarilar Daire Baskanlari ile teknik personeller katildi.

Çakir: Kaliteli ve hizli çalismalar yapiliyor

Malatya Büyüksehir Belediyesinin hizmet kalitesini her geçen gün artirdigini belirten Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, görev süreleri içerisinde birçok yeni araci Malatya Büyüksehir Belediyesi’ne kazandirdiklarini söyledi.

Sahadaki sorunlari çözmek için araç gereç ve is makineleri parkinin güçlendirilmesinin gerekli oldugunu aktaran Baskan Çakir, “Saha çalismalarinin kaliteli ve hizli yapilmasi için araç parkimizi güçlendirmeye devam ediyoruz. Yol ve Altyapi Koordinasyon Daire Baskanligimiz, Malatya’nin bütün ilçelerinde muazzam çalismalar yapiyorlar. 2015 yilinin 6 aylik bölümünde 400 kilometrenin üzerinde yol çalismalari yaptik. Bu çalismalarin tamamini kendi personelimiz yapiyor. Hiçbirini ihale etmiyoruz. Asfalt altyapisini da kendi tesislerimizde üretiyoruz. Bu üretim ve çalismalar mali tabloya olumlu yansiyor” dedi.

Sahada 30’un üzerinde greyderin çalistigini kaydeden Baskan Çakir, “Bu filoya 3 adet daha greyder ekledik. Ayrica 2 bekoloder, 1 silindir, 1 tuzlama aparatli asfalt robotu ile sahadaki is verimliligini daha da yukari çikaracagiz” dedi.