Sağlık
Giriş Tarihi : 15-03-2021 11:02   Güncelleme : 15-03-2021 11:02

Büyükşehir’den Personele Mobil Sağlık Taraması

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Sağlık ve Sosyal Yardımlaşma Şube Müdürlüğü tarafından personellerin meslek hastalıklarını önlemek ve daha sağlıklı çalışmalarını sağlamak amacıyla çalışanlara sağlık taraması yapıldı.

Büyükşehir’den Personele Mobil Sağlık Taraması

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Sağlık ve Sosyal Yardımlaşma Şube Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği birimi, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili yönetmelikler çerçevesinde çalışanlara sağlık taraması yapıyor. Sağlık kontrollerinin zamanında yapılarak oluşabilecek problemlerin önceden tespit edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması amacıyla donanımlı araçlarla “mobil olarak” personellerin taramaları yapıldı.

“MESLEK HASTALIKLARINA KARŞI TARAMA YAPIYORUZ”

Gezici sağlık aracı ile yapılan sağlık taraması hakkında bilgiler veren İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi Sorumlusu Cemil Bayar, “ Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak çalışanlarımızın meydana gelebilecek meslek hastalığını önlemek ve daha sağlıklı ve güvenli çalışmalarını sağlamak amacıyla 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili yönetmelikler uyarınca yasal yükümlülüğümüzü yerine getirmekteyiz. İşyerlerinde çalışanların sağlık muayenelerinin yapılması yasal bir yükümlülüktür. Çalışanların sağlık kayıtlarının işe girişten itibaren başlanarak kanuni sürelerle yenilenmesi ve saklanması gerekmektedir. Hizmet satın alınan gezici sağlık aracı ile çalışan arkadaşlarımıza Hemogram, Solunum Fonksiyon Testi, Odyometri ve Akciğer Grafisi testlerini yerinde yapıyoruz” dedi.>>HABER MERKEZİ