Malatya
Giriş Tarihi : 14-03-2018 15:55   Güncelleme : 14-03-2018 15:55

Büyüksehirden Niyazi Misri Belgeseli

Ertan Mumcu’nun TRT Genel Müdür Yardimcisi Tuncay Yürekli ile yaptiklari görüsme neticesinde, Malatyali ünlü sufi tasavvuf ustasi Niyazi Misri’nin dogumunun 400. yildönümü dolayisiyla ‘Malatya’dan Limni’ye Irfan Köprüsü: Niyazi Misri’ adli bir belgesel hazirlanmasi kararlastirildi. Sadik Yalsizuçanlar’in danismanliginda hazirlanacak olan Niyazi Misri Belgeselinin, Niyazi Misri’nin daha çok taninmasi açisindan büyük önem tasidigi kaydedildi

Büyüksehirden Niyazi Misri Belgeseli

Malatya Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Ertan Mumcu, TRT’yi ziyaret ederek, desteklerinden dolayi tesekkür etti.

Türkiye’nin lider televizyon kanali TRT’nin Malatya’ya verdigi tanitim destegi artarak devam ediyor. Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Ertan Mumcu, geçtigimiz yil Malatya Büyüksehir Belediyesi tarafindan organize edilen 7. Malatya Uluslararasi Film Festivali’ne (MUFF) önemli destekler veren Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nu ziyaret edip, TRT Genel Müdür Yardimcisi Tuncay Yürekli ile görüserek, verdikleri desteklerden dolayi tesekkür etti.

BELGESEL VE SPONSORLUK DESTEGI

Ertan Mumcu’nun TRT Genel Müdür Yardimcisi Tuncay Yürekli ile yaptiklari görüsme neticesinde, Malatyali ünlü sufi tasavvuf ustasi Niyazi Misri’nin dogumunun 400. yildönümü dolayisiyla ‘Malatya’dan Limni’ye Irfan Köprüsü: Niyazi Misri’ adli bir belgesel hazirlanmasi kararlastirildi. Sadik Yalsizuçanlar’in danismanliginda hazirlanacak olan Niyazi Misri Belgeselinin, Niyazi Misri’nin daha çok taninmasi açisindan büyük önem tasidigi kaydedildi.

MUMCU’DAN TESEKKÜR

TRT’ye yaptigi ziyaret ile ilgili açiklamalarda bulunan Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Ertan Mumcu, Malatya’ya verdigi desteklerden dolayi Genel Müdür Yardimcisi Tuncay Yürekli’nin sahsinda TRT’ye tesekkür etti. TRT’nin Türkiye’nin en köklü ve en genis yelpazeli televizyon kanali oldugunu kaydeden Mumcu özetle sunlari söyledi: “Aile yapimiz basta olmak üzere tarihimize, kültürümüze, gelenek ve göreneklerimize uygun yayinlar yapan TRT’ye öncelikle ilimize verdigi desteklerden dolayi Malatyalilar adina tesekkürlerimi sunuyorum. Büyüksehir Belediyesi olarak, son yillarda zengin kültür ve dogal güzelliklerimizin gün yüzüne çikarilmasi ve tanitilmasi için büyük gayret sarfediyoruz. Bu çerçevede yaptigimiz tanitim etkinlikleri, fuarlar, uluslararasi film festivalleri, panel ve konferans gibi etkinliklerde TRT ailesini sürekli yanimizda görüyoruz. Simdi de Malatya’mizin yetistirdigi ve ülkemizin büyük bir degeri olan ünlü sufi tasavvuf ustasi Niyazi Misri’nin belgeselini hazirlayacaklar. Inaniyorum ki bu belgesel büyük tasavvuf ustasi Niyazi Misri’nin tanitimina ve gelecek nesillere aktarilmasina önemli katkilar sunacaktir. Bunun için de kendilerine ayrica tesekkür ediyorum.”

Genel Sekreter Yardimcisi Ertan Mumcu, ziyaret sirasinda Genel Müdür Yardimcisi Tuncay Yürekli’ye kayisi hediye etti.