Siyaset
Giriş Tarihi : 19-12-2020 20:30   Güncelleme : 19-12-2020 20:30

Büyükşehir ve Kızılay’dan Esnafa 1 Milyonluk Gıda Yardımı

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Türk Kızılay’ı ortak bir projeye imza attı. Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde büyük sıkıntılar yaşayan esnafa bir nebzede olsa yardımcı olmak için gıda paketi dağıtımı gerçekleştiriyor. ‘Büyükşehir Esnafın Yanında’ sloganıyla gerçekleştirilen gıda dağıtımında oda başkanlarıyla bir araya gelen Başkan Gürkan, “Her şeyi bütün olarak pay etmeyi paylaşmayı bilmemiz lazım. Kızılay ve diğer STK’larımızla güzel çalışmalar yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Burada güzel bir birliktelik var önemli olan bu birlikteliktir” dedi.

Büyükşehir ve Kızılay’dan  Esnafa 1 Milyonluk Gıda Yardımı

‘Büyükşehir Esnafın Yanında’ projesi kapsamında Esenlik Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, ESOB Başkanı Şevket Keskin, Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce, Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı İsmet Keklik, Lokantacılar ve Kebapçılar Odası Başkanı Zeki Tuna, Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Hacı Karanfil, Ayakkabıcılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Bülent Karakoç ile Bakkal ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Aziz Hamamcı katıldı. Program sırasında birer teşekkür konuşması yapan Oda Başkanları Büyükşehir Belediyesi’ne böyle bir projede esnafların yanında olduğu için teşekkür ettiler. 

Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, “ Büyükşehir Belediye Başkanımızla yaptığımız istişarelerde vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu ve bu kapsamda oda başkanlarımızın tespit ettiği tüm esnaflarımıza gıda paketi dağıtımı gerçekleştirilecek. En kısa zamanda esnaflarımızın eski günlerine dönmeleri Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum ve her zaman kendilerinin yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Özel bir teşekkür de etmek istiyorum. Bilindiği gibi Türk Kızılay’ı dünyada ve Türkiye’de yıldızlaşan dünyada mazlum ve mağdurların yanında olan Türkiye’mizde ihtiyaç sahiplerinin her gün, her zaman, her saat yanlarında bulunan Türk Kızılay’ını yaşantımızın her anında görebilirsiniz. Türk Kızılay’ı yeni bir atılıma geçti. Artık eski Kızılay değil. Artık büyüyen ve gelişen bir Kızılay. Bu gelişimde özellikle Türkiye’nin ve Orta Doğu’nun Afet üssü olan ve Kızılay’ın en büyük yatırımını Malatya’da gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Şuanda Eski Vagon Fabrikası alanında gerçekleştireceğimiz 3 adet fabrikamız bitmek üzere. Bu ayın sonu itibariyle makine kurulumlarımız yapılacak inşallah Ocak ayında bir bölümü hizmete açmış olacağız. Bu kapsamda Büyükşehir Belediye Başkanımız inşaatımızın alt yapı ve üst yapı işlerini üstlenmişlerdir. Fabrika alanımızda yol yapımı, su ve kanalizasyon, bağlantı yollarını yaparak inşaatın en kısa sürede bitmesini sağlamışlardır. Bu anlamda Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine şahsım ve Türk Kızılay’ı ailesi adına teşekkür ediyorum” dedi. 

Biz birlikte Malatya’yız diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise yaptığı konuşmada, “Kızılay ve diğer STK’larımızla güzel çalışmalar yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Burada güzel bir birliktelik var önemli olan bu birlikteliktir. Seçim öncesinde bana sorduklarında projen nedir diye benim projem sosyal entegrasyon projesidir dedim. Bütün insanların kucaklaştırılması projesidir. Birbirini sevdiği birbirini anlayışla karşıladığı ve birbirlerine yardımcı olduğunu güçlü bir Malatya projesidir. Dikkat ederseniz birliktelik olduktan sonra diğer işler kolay. Malatya’da hepimiz yaşıyoruz. Malatya’da yıllardır yapılmayan işler yapılıyor ve en kötü dönemde yapılıyor. 40 yıldır vagon fabrikası duruyordu ama Ocak ayından sonra 3 tane fabrika faaliyete geçecek. Malatya ölçeğine göre Türkiye’de en fazla yatırımın yapıldığı ildir. Bizler çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yeter ki birliğimizi beraberliğimizi bozmayalım. Hep birlikte Malatya olacağız. Birbirimizin acılarını, sıkıntılarını paylaşacağız. Zaten millet olmanın temel unsuru da budur.” şeklinde konuştu. >>HABER MERKEZİ