Siyaset
Giriş Tarihi : 14-04-2021 16:37   Güncelleme : 14-04-2021 16:37

Büyükşehir Meclisi Nisan Ayı İlk Toplantısı Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Nisan ayı ilk toplantısını Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında, 14 Nisan 2021 Çarşamba günü saat 14.00’da Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirdi.

Büyükşehir Meclisi Nisan Ayı İlk Toplantısı Yapıldı

 

Gündemde yer alan Meclis Başkan Vekilliği, Meclis Kâtipliği, Encümen Üyeleri ve komisyon üyelerinin belirlenmesi için kapalı oy ile seçim yapıldı. Yapılan seçim sonucunda; Meclis Başkan Vekilliğine Başkan Vekili Selim Pilten 2. Başkan Vekili Vahap Erdem, Meclis Katipliğine Asil: Özlem Pelitoğlu  ve İbrahim Aydoğan, Yedek: Mahmut Özbaysar  ve Habip Ahmet Şahin seçildi. Encümen Üyeliği listesinde ise Mehmet Çolak, Hasan Demez, Zafer Kırçuval, İbrahim Aydoğan ve  Özlem Pelitoğlu yer aldı.

Sonrasında ise İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu, Eğitim Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Ulaşım Komisyonu ve Hukuk İhtisas Komisyonu Üyeliklerinin seçimi açık oy usulü ile gerçekleştirildi.

Toplantı sonrası yaptığı konuşmada meclis üyelerinin ve tüm Malatyalıların Ramazan Ayını kutlayan Başkan Gürkan,” Ramazan Ayının ülkemize, milletimize, alemi İslam’a ve insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Bütün arkadaşlarımızın Ramazan ayını tebrik ediyorum. Ayrıca Akçadağ Meclis Üyemiz Mehmet Korkmaz Korona Virüs nedeniyle vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan Rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum, Meclisimizin başı sağ olsun. Mehmet Korkmaz’ın yerine Akçadağ Meclis üyesi olarak Bekir Şeker bundan böyle bizimle olacak. Ayrıca Meclis Üyemiz Hasan Demez’in de abisi Hakk’ın rahmetine kavuştu. Merhuma Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum. Bütün Rahmeti Rahmana kavuşmuş bütün hemşehrilerime de Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Temennimiz ve dileğimiz odur ki Ramazan ayı hürmetine hem kovid belasından hem de diğer musibetlerden Allah memleketimizi, milletimizi ve şehrimizi esirgesin” şeklinde konuştu. Bir sonraki oturum 16 Nisan 2021 saat 14:00’da gerçekleştirilecek.,

Ebubekir Atilla