Malatya
Giriş Tarihi : 08-09-2021 17:13   Güncelleme : 08-09-2021 17:13

Büyükşehir Meclisi Eylül Ayı İlk Toplantısı Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı ilk toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında dün Belediye Meclis Salonunda gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından gündem maddelerine geçilmeden önce konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 2021-2022 eğitim öğretim yılının öğretmen ve öğrencilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

Büyükşehir Meclisi Eylül Ayı İlk Toplantısı Yapıldı

Salgın tehlikesinin henüz atlatılmadığını ve yeni kısıtlamaların gelmeden aşı olunması gerektiğini vurgulayan Başkan Gürkan, ”Covıd-19 salgınından henüz kurtulamadık. Bu salgından kurtulmanın en etkili yollarından biri aşı olmaktan geçmektedir. Devletimizin başlatmış olduğu aşı kampanyasına bizlerde yerelde destek vermeliyiz. Sorumluluk alanımız içerisinde bulunan vatandaşlarımıza aşının faydalarını anlatarak vatandaşlarımızın aşı kampanyasına katılmaları yönünde teşviklerde bulunmalıyız. Bunun yanında salgından korunma tedbirleri içerisinde yer alan Maske-Mesafe ve Hijyen kurallarına azami dikkat edilmelidir. Bu kurallara riayet edersek gerek kişi sağlığı gerekse de aile sağlığı açısından hem toplum sağlığı açısından üzerimize düşen görev ve sorumluluğu yerine getirmiş oluruz.” ifadelerine yer verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündem maddeleri arasında yer alan bazı maddeler görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ise bir sonraki toplantıda görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi. Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı Meclis toplantısı ll. Birleşimini 10 Eylül Cuma günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

Ebubekir Atilla