Malatya
Giriş Tarihi : 30-11-2016 16:44   Güncelleme : 30-11-2016 16:44

Büyüksehir Karla Mücadeleye Hazir

Büyüksehir Belediyesi tarafindan kis sezonu karla mücadele toplantisi Büyüksehir Belediyesi Firat toplanti salonunda gerçeklestirildi. Karla Mücadelede alinacak önlemlerin konusuldugu toplantida Birçok kez çig tehlikeleri yasandigi ve bu kis vatandaslarin durumdan olumsuz etkilenmemeleri için gereken tüm hazirliklarin yapildigina dikkat çekildi

Büyüksehir Karla Mücadeleye Hazir

Toplantiya Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Zeki Sarilar Baskanlik etti. Toplantiya 13 ilçenin belediye yetkilileri, ilgili daire baskanlari, güvenlik ve saglik birimleri temsilcileri katildilar. Toplantidan önce kisa bir konusma yapan Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Zeki Sarilar, karla mücadelede geçmis yillarda güzel isbirligi sergilendigini, vatandaslarin kis sartlarindan olumsuz etkilenmemesi için bu yilda bu çalisma örnegini sergilenecegini söyledi.

 

SARILAR: EKIPMANLAR HAZIR

 

Meteoroloji Bölge Müdürlügünün Dogu Anadolu Bölgesinde karla ilgili uyarilarda bulundugunu ifade eden Sarilar, “Büyüksehir Belediyesi olarak kis mevsimi gelmeden önce çesitli hazirliklar yapmistik. Ilk etapta 5000 ton tuz alimi yaptik. Bunun yani sira 500 ton solüsyon hazirladik. Ihtiyaç duyuldugu takdirde yine solüsyon hazirlayacagiz. Karla mücadelede ihtiyaç duydugumuz araç ve is makinelerinin gerekli bakimlarini yaptik. Ekipmanlarini hazirladik. Ekipler olusturduk. Karla Mücadelenin koordinasyonunu Yol ve Altyapi Koordinasyon Daire Baskanligimiz bünyesinde bulunan AYKOME saglayacak. Mücadeleyi sahada bu daire baskanligimiz sürdürecek. MASKI Genel Müdürlügü, Büyüksehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Baskanligi, Esenlik Temizlik Isleri Müdürlügü ile 13 ilçemizin belediyeleri de araç ve personel noktasinda destek saglayacaklar.

 

“HER CAN BIZIM IÇIN ÇOK ÖNEMLI”

 

Karla mücadele çalismalari 105 bölgeye ayrilmis olup, bu bölgelerin tamaminda 105 ekip çalisma yapacak. Mücadeleye Büyüksehir Belediyesi ve MASKI’den yaklasik 450 civarinda personel ile 240 is makinesi ve araç katilacak. Kirsal bölgelerde yasayan vatandaslarimizdan ricamiz hastalarini ve hamile kadinlari kent merkezine getirmeleridir. Son 2 yilda her türlü çagriya gittik. Birçok kez çig tehlikeleri yasadik. Hiçbir vatandasimizin bu durumdan olumsuz etkilenmesini istemiyoruz. Her can bizim için çok önemli” dedi.