Malatya
Giriş Tarihi : 13-03-2015 18:46   Güncelleme : 13-03-2015 18:46

Büyüksehir Dünya bankasini agirladi

Dünya Bankasi Türkiye Ülke Birimi Avrupa ve Asya Bölgesi Direktörü Martin Raiser beraberinde Sürdürülebilir Kalkinma Programi Baskani Stephan Karam, Sürdürülebilir Kalkinma Programi Ulasim Danismani Onur Yener ve Sürdürülebilir Kalkinma Programi Çevre Danismani Canan Yildiz ile birlikte Büyüksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Ercan Turan’i ziyaret etti

Büyüksehir Dünya bankasini agirladi

Dünya Bankasi Türkiye Ülke Birimi Avrupa ve Asya Bölgesi Direktörü Martin Raiser, Malatya’nin bölgesinin önemli merkezlerinden biri oldugunu belirterek, “Malatya, sahip oldugu potansiyeller ile bölgesine öncülük edecek illerden birisidir. Büyüksehir Belediyesinin özellikle ulasim, çevre, bilisim ve sosyal alanlarda yaptigi çalismalar sürdürülebilir sehirler açisindan büyük önem tasiyor. Malatya’nin Dünya Sürdürülebilir Kalkinma Programinin öncelikli partnerlerinden biri olacagini görüyoruz. Malatya’nin büyüksehir olmasiyla birlikte; akilli ulasim sistemleri, yenilenebilir enerji ve kapali otoparklar gibi projeleri basta olmak üzere çesitli projelerin desteklenecegini düsünüyoruz.  Gün içerisinde Büyüksehir Belediyesinin trambüs, kati atiktan elektrik üretim tesisi ile sosyal faaliyetlerinin yapildigi Sanat Galerisini inceleme firsatimiz oldu. Gerçekten de bu alanlarda Malatya’nin çok çok iyi bir noktada oldugu görülmektedir ” dedi.

Ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getiren Genel Sekreter Yardimcisi Ercan Turan ise, Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir’in kendilerine vermis oldugu talimatlar dogrultusunda bir dizi çalismalar gerçeklestirdiklerini belirterek, “Sürdürülebilir Kalkinma Projesi çerçevesinde, Malatya’nin sosyal, ekonomik ve çevre boyutunu kapsayan bir dizi projenin yapimi için alt yapi çalismalarina baslayacagiz.  Bu konular hakkinda Dünya Bankasi ve Iller Bankasi teknik ekipleri ile Büyüksehir Belediyemiz teknik ekipleri birlikte bir dizi çalismalara baslayacaklar” diye konustu.