Malatya
Giriş Tarihi : 05-03-2018 14:55   Güncelleme : 05-03-2018 14:55

Büyüksehir Belediyesinden GES Atagi

Malatya’yi sürdürülebilir enerji üssü haline getirme hedefi dogrultusunda yatirim ve hizmetler gerçeklestiren Malatya Büyüksehir Belediyesi, Çöpgaz Elektrik Üretim Tesisi ve Malatya Çevre Entegre Tesisinin ardindan Sehir Mezarligi yaninda 60 bin metrekarelik bir alana kurduguGünes Enerji Santralinitamamen bitirerek, tam kapasite üretime basladi

Büyüksehir Belediyesinden GES Atagi

Büyüksehir Belediyesi Fen Isleri Dairesi Baskanligi kontrolünde yapimi tamamlanan ve 13 binden fazla panelden olusan Günes Enerji Santralinde üretilen elektrik enerjisi, imzalanan sözlesme ile elektrik dagitim sirketine satiliyor.

3 MILYON LIRA GELIR

Hizmete giren Günes Enerji Santralinden yillik 5 milyon 250 bin kw/h elektrik enerjisi üretimi hedeflenirken, bunun karsiliginda da 3 milyon lira civarinda gelir bekleniyor. Büyüksehir Belediyesi tarafindan kurulan GES’ten üretilen enerji, yillik yaklasik olarak 5 bin konutun tüm enerji ihtiyacini karsilayacak miktarda.

YENI GES IÇIN ÇALISMALAR DEVAM EDIYOR

Öte yandan Büyüksehir Belediyesi Yaka mahallesinde 20 bin metrekarelik bir alanda 1 megavat kurulu güce sahip Günes Enerji Santrali kurulmasi için de çalismalar yapiyor. Trambüs Bakim Istasyonu çatisina da 3 bin m2’lik bir GES kuran Büyüksehir Belediyesi, Doganin her türlü imkânini kullanarak önemli miktarda elektrik enerjisi üretir hale gelirken, bu alandaki projelerin devam edecegi belirtildi.