Genel
Giriş Tarihi : 11-02-2021 17:43   Güncelleme : 11-02-2021 17:43

Büyükşehir Belediyesi İSG Kurulu Toplantısı Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu 2021 yılı ilk toplantısını Büyükşehir Belediyesi Fırat Toplantı Salonu’nda kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi İSG Kurulu Toplantısı Yapıldı

İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından 2021 yılı ilk toplantısı işveren vekili Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Mustafa Katipoğlu başkanlığında toplandı. İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu toplantıda, kurulun çalışma prensibi, görev ve yetkileri, iş sağlığı ve güvenliği konularında ulusal mevzuat ve standartlar, sıkça rastlanan iş kazaları ve tehlikeli vakaların nedenleri, iş yeri hijyeninin temel nedenleri, etkili iletişim teknikleri, acil durum önlemleri, meslek hastalıkları, çalışma alanları, özel riskler hakkında değerlendirmeler yapıldı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu tarafından yapılan toplantıda; Büyükşehir Belediyesinde görevli çalışanların iş kollarına göre CBC (hemogram), Solunum fonksiyon testi (SFT), Odyometri ve Akciğer Grafisi testlerinin hizmet satın alınarak yaptırılmasına, Büyükşehir Belediyesi kurum hekimi tarafından tetanoz aşısı ve çalışan temizlik işçilerine Hepatit B aşısı yaptırılması kararlaştırıldı. Ayrıca kurul tarafından iş ekipmanlarını yetkili kuruluşlar ve kişiler tarafından periyodik sürelerine göre ölçümlerinin ilgili birimler tarafından yapılması ve çalışma alanlarının periyodik olarak İş Sağlığı Güvenliği biriminin görevlendirilen denetleme personeli tarafından saha gözlem ve düzenleyici önleyici faaliyetleri yapılarak İş Sağlığı ve Güvenliği Kuruluna sunulması kararlaştırıldı.>>HABER MERKEZİ