Genel
Giriş Tarihi : 18-09-2021 11:07   Güncelleme : 18-09-2021 11:07

Büyükelçilerden Oluşan Heyet Vali Baruş’u Ziyaret Etti

Melita'dan Malatya'ya Kültür ve Sanat Günleri kapsamında ilimize gelen farklı ülkelerden büyükelçi, ateşe ve müsteşarlardan oluşan heyet Vali Aydın Baruş’u makamında ziyaret ettiler.

Büyükelçilerden Oluşan Heyet Vali Baruş’u Ziyaret Etti

İran Büyükelçisi, Brunei Büyükelçisi, Bangladeş Büyükelçisi, Filistin Büyükelçisi ve Güney Sudan Büyükelçisi, ateşe ve müsteşarlar Malatya ve Arslantepe Höyüğünü merak ettiklerini, kültürel motifleri görmek arzusunda olduklarını dile getirdiler. Kendilerini bu sıcak kabulünden ötürü Vali Aydın Baruş’a teşekkür ettiler. 

Vali Aydın Baruş da heyete Malatya’nın tarihi, kültürel ve turistik güzelliklerini anlatarak Malatya hakkında bilgiler verdi. “Sizleri burada ağırlamaktan onur duyuyorum” diyerek misafirlere Arslantepe ile ilgili motiflerin yer aldığı hediyeler takdim etti.

Valilik ziyaretinin ardından Vali Aydın Baruş ve beraberindeki heyet, 15 Temmuz Demokrasi Meydanında oluşturulan Arslantepe Tanıtım Sergisi’nin açılışını yaptı.

Arslantepe yoğunluklu olmak üzere tüm ilçelerimizin de katkı verdiği ve ilçelerimize özgü kültürel, turistik tanıtımların yer aldığı stantları gezen heyet; Malatya’nın çok çeşit barındıran kültürel güzelliklerinin ilgi çekici olduğunu söyleyip hayran kaldıklarını ifade ettiler.