Malatya
Giriş Tarihi : 08-09-2012 11:34   Güncelleme : 08-09-2012 11:34

“Büstün yerine konulmasini istiyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz, Malatya Devlet Hava Meydanlari'nda yerinden kaldirilan Atatürk büstünün tekrar yerine konulmasi gerektigini söyledi.

“Büstün yerine konulmasini istiyoruz”

Kiraz, parti binasinda gerçeklestirdigi basin toplantisinda, “Son günlerde basin yayin kuruluslarinda yer bulan ve Malatya Devlet Hava Meydanlari'nda yasanilan gelismelerin yer aldigi haberler üzerine degerlendirme yapmak üzere karsinizdayiz. Öncelikle biz bireyler üzerine degil, AK Parti döneminde ortaya çikan kamu kurumlari yönetimleri zihniyeti üzerine bir degerlendirme yapmak istiyoruz. AK Parti iktidara geldigi 2002 yilindan buyana israrla devletin memuru degil, AK Parti memuru olusturmak için çalismaktadir. Bu çalismanin sonucunu en iyi birer AK Parti il ve ilçe baskani gibi çalisan ve bundan gurur duyan il valilerinde, kaymakamlarda, yaptigi hiçbir sinavi saibesiz atlatamayan ÖSYM’de, Türkiye’nin degisik illerindeki AK Parti’li belediyelerde görülen yolsuzluklarda, parti il baskanlarindan emir almadan görev yapmayan daire müdürlerinde görmek mümkündür. AK Parti’nin ortaya koydugu devlet yönetimi anlayisindaki çarpikliklarin en güzel örneginin ilimizde yasandigi iddia edilmektedir. Basin yayin kuruluslarinda Malatya Devlet Hava Meydanlari Isletmesi’nde 3 ton yakitin ortadan kayboldugu, konunun adli bir durum olmasina ragmen yetkililere bilgi verilmedigi belirtilmektedir. Yenileme çalismalari bahane edilerek Atatürk büstü kaldirilmis, yerine Ulastirma Bakaninin bir sözü yerlestirilmistir” iddiasinda bulundu.
Atatürk büstünün tekrar yerine konulmasini istediklerini kaydeden Kiraz, “Malatya Devlet Hava Meydanlari’nda yasanildigi iddia edilen skandal gelismelerin bir an önce açiga kavusturulmasini, yerinden kaldirilan Atatürk büstünün derhal yerine tekrar konulmasini istiyoruz” dedi.