Spor
Giriş Tarihi : 13-09-2021 18:06   Güncelleme : 13-09-2021 18:06

Buse Türkiye 3’ncüsü Oldu

​​​​​​​ 03-09 Eylül 2021 tarihlerinde Elazığ Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonuna gerçekleşen Ahmet Uygur Gençler Ferdi Boks Türkiye Şampiyonasında sporcumuz Buse Boağner bronz madalya alarak Türkiye Üçüncüsü oldu.

Buse Türkiye 3’ncüsü Oldu

Spor Şube Müdürü Orhan Altay, Buse Boağner antrenörü Eda Keskin ve Boks İl Temsilcisi Aziz Bayduz ile beraber Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan’ı ziyaret ettiler. İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan Buse Boğaner’i makamında ağırlayarak alınan başarıdan dolayı memnuniyetini dile getirdi.

İl Müdürü Kayhan ‘’ Buse’nin Türkiye üçüncüsü olmasından dolay tebrik ediyorum 61 İlden, 133 Kadın sporcunun yarıştığı müsabakalarda Türkiye üçüncüsü olması bizleri mutlu etti. Birbirinden zorlu rakiplerini yenerek Türkiye üçüncüsü olması oldukça iyi bir başarı. Daha sıkı antrenmanlarla ileride Türkiye Şampiyonluklar geleceğine inancımız tam. 4 – 11 Ekim 2021 tarhilerinde Ankara ve Kastamonu illerimizde milli takım seçmesi olacak umarım milli takım kadrosunda yer alarak bizlere daha nice mutluluklar yaşatacak. Bizler her zaman sizlerin yanınızdayız gereken her türlü desteği vereceğiz gerek antrenman, gerek tesis her ne konuda olursa olsun. Tabi bu emeğin gelmesinde antrenörü Eda KESKİN ve Ramazan YAVUZ’unda emeği çok Boks İl Temsilcimiz Aziz BAYDUZ’u da ve sporcumuzun ailesini de tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum’’ dedi.

Ebubekir Atilla