Yazar
Giriş Tarihi : 18-01-2017 00:00   Güncelleme : 18-01-2017 00:00

BU ZEMINDE BU HAKEMLE BU KADAR!

TFF 1

BU ZEMINDE BU HAKEMLE BU KADAR!

TFF 1. Lig 2. Yarinin ilk maçinda, Sivas spor ile berabere biten karsilasma da skoru etkileyen iki faktör vardi. Biri sahanin zemini, digeri ise maçin önüne geçen hakem Kutluhan Bilgiç.

         Her iki takim için de agir zemin sartlarinda ayakta durmak bile kolay degildi. Bu sorun bugünün sorunu degil. Uzun zamandir maçlar oynadigimiz Malatya Inönü Stadini iyi bir zemine oturtamadik.  Yillardir bunu gündeme alan bendeniz basta olmak üzere, birçok köse yazari arkadaslar dile getiriyoruz. Fakat gel gelelim sesimizi duyan yok. Gerçekten bu sekilde çok önem arz eden maçlarda puan ve puanlar kaybettik.

         Bir türlü yapilamayan yeni stat yilan hikâyesine döndü. Maçlari disarda hangi sahada oynayalim yerine, bu stadin bir an önce yapilmasi gerekiyor. Malatya'nin disinda yapilan isler kisa sürede biterken, burada niye yavas, anlasilir gibi degil! 

         Ey yetkililer! Yazik degil mi giden bu puanlara? Sampiyonluk yolunda olan takimimiz ve seyirciler olarak, bu puanlari çok arayacagiz.  Bence sorumlular alin teri çalmanin baska bir seklini yerine getiriyor. Evet, bu saatten sonra yapacak bir sey yok. Alabildigimiz puanlari toplayacagiz böyle devam edecek.

Sanki Amerika'yi yeniden kesfediyoruz, YAZIK!

         "Ben buradayim beni de görün" diyen, baska bir felaket maçin önüne geçen hakem Kutluhan Bilgiç. Genel olarak hakemlere sorarsaniz, biz gördügümüzü çaliyoruz derler.

Beyler,  Futbol kurallar zinciridir, kimse kimseyi kandirmasin. Kopan zincirin birini onarayim derken diger tarafi bozarsin. Adaletli olmak futbol kurallarini sahaya iki taraf içinde yansitmaktir.

Ilk yari; hakemin tam önünde olan ceza alani içinde, topun ele çarparak yön degistirmesine devam diyorsun,  ikili mücadelelerde hakkini rakip için kullaniyorsun, sari kart pozisyonu olmayan yerde kartini gösteriyorsun, tereyagindan kil çeker gibi maçin gidisiyle oynuyorsun, tabi ki futbolcumuzda da moral ve motivasyon sifira düsüyor.

Alin teri çalan böyle hakemlere de yazik diyorum.

Bu önemli konulardan sonra geriye konusulacak futbol kalmiyor. Yine de maç için sunlari söyleyebiliriz;

Lig arasi Yeni Malatyaspor'a yaramis. ilk yari müthis bir baski kurarak, sagdan ve soldan ataklarla rakibi bunaltan, ikili varyasyonlarla kaleye inen, sut atan bir Yeni Malatyaspor vardi. Sivasspor ne oldugunu bile anlayamadi, ikinci yari ancak atak yapmaya basladi.

Takimimiz yerinde etkili oyunuyla ve bol pozisyon zenginligi ile göz doldurdu. Bu tempoyu kaybetmememiz lazim. Cebimizdeki puanlari bitirdik, Göztepe ve Bolu'nun puan kaybettigi bu haftayi Eskisehir galip gelerek sansli kapatti.

Lig yeniden basliyor

Diger yazimda futboldan bahsetmek dilegiyle.