Malatya
Giriş Tarihi : 29-03-2021 16:40   Güncelleme : 29-03-2021 16:40

Bu Fidan Artık Yok!

Malatya Beydağı Ağaçlandırma projesi kapsamında yürütülen çalışmaları yakından takip eden çalışma arkadaşımız A. Vahap Kaygusuz adına Vali Aydın Baruş’un talimatıyla dikilen tabelanın kırılarak, sedir ağacının da tahrip edilmesi üzüntüye neden oldu

Bu Fidan Artık Yok!

Yaklaşık 2.5 metre boyuna ulaşan sedir ağacının tahrip edilmesi nedeniyle üzüntüsünü dile getiren çalışma arkadaşımız A.Vahap Kaygusuz, düşüncelerini şu şekilde dile getirdi. “Doğaya olan sevgim nedeniyle ağaçlandırma çalışmalarını özellikle takip ediyorum. Bu hassasiyetim nedeniyle Sayın Valimiz Aydın Baruş’un talimatıyla takip ettiğim ağacın yanında, Orman İşletme Müdürlüğümüz tarafından bir tabela dikildi. Önceki gün aldığım bir haber ile maalesef sedir ağacının tahrip edildiğini ve tabelanın da kırılarak yerinden söküldüğünü öğrendim. Tabelanın sökülmesini belki anlarım ama sadece ‘ağacı neden tahrip ettiniz?’ diye sormak istiyorum.”

ÜZÜNTÜ VERİCİ BİR OLAY

Malatya Orman İşletme Müdürü Yakup Kalaylı ise, konuyla ilgili olarak üzüntülerini  “Sayın valimizin talimatları doğrultusunda Beydağı ağaçlandırma projesinde bulunan ve  A.Vahap Kaygusuz Bey'in adına ithaf ettiğimiz  güzelim sedir fidanının, kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından tahrip edilmesi hem şahsımı hem de Kurumumu derinden üzmüştür.  Bu olay mutlaka münferit bir olaydır.  Çünkü Malatyalı hemşerilerimizin ağacı  ve fidanları  ne kadar çok sevdiklerini Fidan dikim etkinliklerimize yaptıkları yoğun  katılımdan biliyoruz.  Böyle müessif bir olayın tekrar yaşanmamasını diliyorum” şeklinde dile getirdi.

Hanife YİĞİT