Malatya
Giriş Tarihi : 15-12-2016 17:19   Güncelleme : 15-12-2016 17:19

Bu Dik Durus Sizlerle Anlamli!

Vali Toprak, 10 Aralik gecesi Istanbul Besiktas'ta iki farkli noktada düzenlenen hain terör saldirilarinin ardindan Malatya Çevik Kuvvet Sube Müdürlügüne taziye ziyaretinde bulunarak burada görevli polislere bas sagligi dileyip taziyelerini iletti. Burada konusan Toprak, Gelecegimize bugünden oldugundan daha fazla ümitle bakiyoruz. Bu ümitle bakisimizin yegâne sebebi de siz Emniyet teskilatimizin ve güvenlik birimlerimizin dik ve onurlu durusudur.” dedi

Bu Dik Durus Sizlerle Anlamli!

Vali Mustafa Toprak, Çevik Kuvvet Sube Müdürlügüne Taziye ziyaretinde bulundu

Çevik Kuvvet Sube Müdürlügünü ziyaretinde Il Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Müdür Yardimcilari ve Sube Müdürleri tarafindan karsilanan Vali Toprak, Çevik kuvvet Sube Müdürlügü’ne bagli bürolari ziyaret ederek buradaki personelle görüsüp bassagligi diledi. Sube Müdür ise Vali Toprak’a her gün Vatandasindan Esnafina, Sivil Toplum Kurulusundan Ögrencisine kadar ilimizin degisik kesimlerinden ziyaretçilerin gelerek kendilerini ziyaret ettigini, bassagligi dileyerek moral verdiklerini belirtti. Bu günde Tecde Anadolu Lisesi Ögrencilerinin, Ögretmen ve Idareciler ile birlikte kendilerini ziyaret etmek amaci ile geleceklerini bildiren Çevik kuvvet Sube Müdürü’ne kendisinin de ögrencilerin ziyaretinde bulunmak istedigini belirten Vali Toprak bir süre ögrencilerin gelmesini bekledi.

 

TOPRAK, ZIYARETE GELEN ÖGRENCILERLE SOHBET ETTI

 

Ögrencilerin gelip toplanti salonunda misafir edilerek agirlanmasinin ardindan salona gelen Vali Toprak” Siz ögretmenlerimize, ögrencilerimize çok tesekkür ediyorum. Hos geldiniz, ülkemizin bekasi, birligi, beraberligi ve vatanimizin emanetini iyi bir sekilde gelecege tasimasi noktasinda Emniyet Teskilatimiz, Güvenlik Birimlerimiz, Silahli Kuvvetlerimiz, Jandarmamiz, tüm Güvenlik Birimlerimiz her türlü sartta ülkemizin ve insanlarimizin güvenligini temin etme noktasinda ki çalismalarini her türlü olumsuzluga ragmen devam ettiriyor.  Bu anlamda da sizin ziyaretinize konu olan özellikle Çevik Kuvvet Sube Müdürlügümüzün genç neferleri Istanbul'da sivil vatandaslarimizla birlikte görevli olduklari noktalar içerisinde sahadete erdiler ve hepimiz adina sehit oldular. Çünkü onlar yapmis olduklari görevleri hepimizin adina yapiyorlar, cephedeki askerimiz de, karakollardaki polisimiz de, yol üzerindeki, sokaklardaki tüm güvenligimizi saglayan arkadaslarimiz da hepimiz adina görev yapiyorlar.  Bu manada sizlerin özellikle bugün ögretmen ve idarecilerinizle ile birlikte burada Çevik Kuvvet Sube Müdürlügümüzü ziyaret ederek acimizi paylasmaniz Türk Emniyet Teskilatinin tüm neferlerine geçmis olsun ve bassagligi dileklerinizi sunmaniz çok önemlidir. Onun için ülkemizin gelecegini emanet edecegimiz gençlerimizin, ülkenin birligini beraberligini bekasini ve hangi noktalardan geldik ve nerelere gidiyoruz un gerçegini iyi bir sekilde bilmeniz gerekiyor ve bunu bu ziyaretinizle ortaya koydunuz, sizlere de çok tesekkür ederim, Hos geldiniz.” dedi.

 

79 MILYONUMUZUN BASI SAGOLSUN

 

Vali Toprak, göreve hazir halde bekleyen Çevik Kuvvet Polislerine hitaben yaptigi konusmada da “Öncelikle basimiz sag olsun, basiniz sag olsun, ülkemizin basi sag olsun, Türk Emniyet Teskilatimizin basi sag olsun, Çevik Kuvvetimizin basi sag olsun, vatandaslarimizin basi sag olsun, dolaysiyla 79 milyonumuzun basi sag olsun.  Istanbul’daki çok aci olay karsisi da içimizi yaralayan olay karsisinda annelerimizin, babalarimizin, kardeslerimizin, vatan evlatlarimizin, kanlariyla ve canlariyla topraga verdigimiz o genç dimaglarimizin acisini hissedenlerin, hepsinin o olumsuzluk karsisindaki dimdik duruslarini alkislamak gerekiyor.

Bir taraftan acimizi paylasirken, bir taraftan da dik ve onurlu durusumuzu, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bekasini sürdürme adina her türlü zor sartta dahi, biz yine de Vatanin savunmasi, vatandasimizin can ve mal güvenligini saglama noktasinda ki kararliligimizi devam ettiriyoruz, tüm Emniyet Teskilati mensuplarimizi da kutlamak istiyorum, yani sizleri kutlamak istiyorum. Sizler adina oradaki sehit olan kahraman evlatlarimizin ailelerine sabirlar diliyorum ve göstermis olduklari metanet ve ferasetten dolayi da kutluyorum. Sizler de eminim ki, hepimiz gibi geçmisten emanet aldigimiz, Kurtulus Savasi'nda, Balkan Harbi'nde, Istiklal mücadelesinde, Çanakkale Harbinde, Milli Mücadelede canini ve kanini bu aziz mübarek Türkiye Cumhuriyeti topraklarina döken o askerlerimizin, Vatan evlatlarimizin ayni ruhunu tasiyarak, yüzyil sonra bile olsa ayni olumsuzluklari ve ihanetleri hortlatmak isteyenlere karsi içerde ve disarida ayni kararlilikla mücadelemizi devam ettirecegimizi bilmelerini istiyorsunuz.

 

GELECEGE ÜMITLE BAKIYORUZ

 

Bu dik durusun sizlerle birlikte anlamli oldugunu biliyoruz, bizler her türlü travma, aci ve iç yikima karsin bu vatan için kanimizi ve canimizi seve seve feda ederiz gibi anlayisinizin her birinizde oldugunu da görmekten seref duyuyorum. Onun için biz gelecege daha aydinlik bakiyoruz, gelecegimize bugünden oldugundan daha fazla ümitle bakiyoruz. Bu ümitle bakisimiz yegâne sebebi de siz Emniyet teskilatimizin ve güvenlik birimlerimizin dik durusu, onurlu durusudur. Emniyet Teskilatinin degerli neferlerine Türkiye Cumhuriyeti Devleti adina, Devletimiz adina sükranlarimi ve taziyelerimi iletiyorum. Basimiz sag olsun, Emniyet Teskilatimizin basi sag olsun, sahadete eren tüm arkadaslarimizin, ailelerinin, milletimizin basi sag olsun. Gelecegimiz daha güzel olsun, Allah hepinizi saglik, sihhat, huzur ve sevdiklerinizle birlikte güzelliklerle var etsin.” dedi.

 

 

Çevik Kuvvet Polisleri de Vali Toprak’a ziyaretlerinden dolayi minnet ve sükranlarini ifade ederek “Biz güçlü bir devletiz, güçlü bir milletiz ve milletimizle birlikte güçlü bir teskilatiz. Bu ülkenin birligine ve bütünlügüne kast eden hain terör örgütleri asla amaçlarina ulasamayacak ve hak ettikleri cezayi alacaklardir” dediler.