Malatya
Giriş Tarihi : 30-08-2017 16:00   Güncelleme : 30-08-2017 16:00

Bu Bayram Malatya Sinemalarinda

Yedinci Hayat ve 5 Yeni Film Vizyonda

Bu Bayram Malatya Sinemalarinda

YEDINCI HAYAT

Yakin bir gelecekte dünya nüfusu kontrol edilemez boyutlara ulasip, kaynaklar tükenip, kitlik bas gösterince, bütün ailelere tek çocuk kotasi konulmustur. Fazlalik çocuklar devlet tarafindan öldürülmektedir. Böyle bir ortamda yediz çocuklari olan bir baba (Willem Dafoe), çocuklarini evinde herkesten saklayarak büyütür. Haftanin yedi gününün isimleriyle adlandirdigi kizlari haftanin 1 günü sirayla disari çikmakta, evin disinda ortak Karen Settman (Noomi Rapace) kimligini kullanmaktadirlar. Bu sekilde artik yetiskin olan yedizler, günün birinde Pazartesi'nin eve gelmemesiyle hep birlikte disari çikip kardeslerini aramak zorunda kalacaklardir

 

 

 

SICCIN 4

Bir zamanlar refah içinde yasayan ama yasadiklari maddi düsüsün ardindan ailenin büyügü babaanne saadetin tek basina yasadigi konaga tasinan Yilmaz Ailesi için bu degisiklik korkutucu olaylarin baslangici anlamina gelecektir, nitekim bahçesine dedeleri Muhsin'in gömülü oldugu evde Saadet, disaridan göründügü gibi tek basina degildir.

 

 

IÇERDEKI SEYTAN

Hamileliginin son asamalarina gelmis Sarah (Rachel Nichols), direksiyon basinda oldugu bir aksam yaptigi kaza sonucu yan koltuktaki esinin ölümüne neden olmustur. Ancak mucize eseri bebegi kazada zarar görmemistir. Kazanin vicdan azabini yasayan Sarah için asil tehlike, dogmamis bebegini çalabilmek için her seyi yapmaya hazir, son derece kararli ve kim oldugunu bilmedigi çilgin bir kadin olacaktir.

 

BEKÂR BEKIR

Evlenmek için her yolu denemis, ancak sonuç alamamis Bekir (Bektas Erdogan), kuzeni Selçuk'un turistik bir yöredeki oteline gelir. Burada kendine uygun bir es aramaya devam eden Bekir, otelde tanistigi Irem Derici de dâhil olmak üzere birçok kisinin verdigi tavsiyelere uygun olarak yorulmak bilmeden arayisini sürdürecektir.

 

 

 

 

ILK KURSUN

Wall Street'te büyük paralarla is yapan broker Will (Hayden Christensen), oglu Danny ve esiyle birlikte gençliginin geçtigi yerde küçük bir tatil ayarlar. Ogluyla ava gittigi bir sirada adamin birildiginin vuruldugu görürler, ancak adam ölmemistir ve evlerine getirerek iyilesmesini saglarlar. Ne var ki adam iyilesince oglunu kaçirir. Levi adindaki bu adam, basarisiz geçen bir soygun dolayisiyla vurulmustur ve parayi bulabilmek için fidye amaçli Danny'i kaçirmistir. Oglunu kurtarabilmek için yarim kalan soygunu tamamlamaktan baska çaresi olmayan Will, tecrübeli polis sefi Howell (Bruce Willis) ile karsi karsiya gelecektir.

 

 

DEDE KORKUT HIKAYELERI: DELI DUMRUL

Duha Oglu Deli Dumrul (Sahin Irmak) ile korsanlik yapan Aksak'in (Necip Memili) ayni kiza asik olmalari sonrasinda yasadiklari mücadeleler, komik bir dille filmde anlatiliyor.