Spor
Giriş Tarihi : 09-09-2013 10:08   Güncelleme : 09-09-2013 10:08

Briçte degisen kurallar anlatildi

Malatya’da, Briç Hakem Kural Degisimine Uyum Egitim Semineri yapildi

Briçte degisen kurallar anlatildi

Türkiye Briç Federasyonu tarafindan briç sporunda degisen kurallari detayli sekilde anlatmak amaciyla Malatya’da Briç Hakem Kural Degisimine Uyum Egitim Semineri yapildi.
Atatürk Spor Salonu Toplanti Odasi’nda yapilan ve iki gün süren egitim semineriyle ilgili gazetecilere bilgiler veren Türkiye Briç Federasyonu Dogu-Güneydogu Anadolu Bölge Temsilcisi Kenan Erdogan, “Daha önce ilimizde 2004 yilinda briç hakem kursu açilmisti. 2007 yilinda briç kurallari ve yasalari degisti. Dünya Briç Federasyonu tarafindan bir takim degisiklikler yapildi. Bu degisen yasalara hakemlerimizin uyum saglayabilmesi için Türkiye Briç Federasyonu tarafindan Malatya’da, Briç Hakem Kural Degisimine Uyum Egitim semineri düzenledi” dedi.
Briç Malatya Il Temsilcisi Bayram Acar ise Türkiye Briç Federasyonu tarafindan briç sporunda degisen kurallarin hakemlere detayli sekilde anlatildigini ifade ederek, “Briç hakemlerimizin degisen oyun yasalarina uyumu ve bilgilendirilmesi için ilimizde seminer yapildi. Yeni degisen oyun kurallariyla ilgili hakemlerimiz bilgilendirildi. Briç ligimiz öncesinde görev yapacak olan hakemlerimiz açisindan çok faydali bir seminer oldu” diye konustu.