Malatya
Giriş Tarihi : 04-11-2014 18:13   Güncelleme : 04-11-2014 18:13

Boztepe baraji göl manzarali

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili aday adayi Arif Yildiz, 1997’de yapimina baslanan ve halen bitirilemeyen Boztepe Recai Kutan Baraji'nin sulama kanallarinin tamamlanamamasindan dolayi “göl manzarasi” olmaktan öte bir islev görmedigini söyledi

Boztepe baraji göl manzarali

Yildiz, barajin mevcut haliyle sadece göl manzarali oldugunu, çiftçilerin magduriyetinin devam ettigini kaydederek, 1997 yilinda yapimina baslanan Boztepe Recai Kutan Baraji Sulama Projesi'nin sulama kanallarinin tamamlanmamasindan dolayi islevsiz kaldigini söyledi.

Malatya’nin Yazihan ilçesindeki Boztepe Recai Kutan Baraji insaat alaninda incelemelerde bulunan Yildiz, Malatya’da son 12 yilda suyun toprakla bulustugu hiçbir barajin yapilmadigini belirtti. Iktidar milletvekillerinin tamamlanma tarihlerini degistirerek açiklamalarda bulundugunu ileri süren Yildiz, yapimina 1997’de baslanan Boztepe Baraji'nin sadece gövde insaatinin 2012 yilinda tamamlandigini ve sulama kanallarinin yapilamamasindan dolayi barajin su anda “göl manzarasi” olmaktan öte bir islev görmedigini söyledi.

Yildiz, sunlari kaydetti: "Yazihan ilçe merkezini de içerisine alan Boztepe Baraji Sulama Suyu Projesi'nin 17 yildir tamamlanmamis olmasi ve önümüzdeki 3 yil içerisinde de tamamlanamayacak olmasi burada yasayan insanlara ve tüm Malatya'ya haksizliktir. AKP milletvekillerinden laf çok icraat yoktur. Sürekli laf üretenler Malatya’yi koca bir köy haline getirenlerdir.’’

2015 genel seçimlerinin Türk milleti için çok büyük öneme sahip oldugunu belirten Yildiz, Türkiye’nin büyük bir yol ayriminda oldugunu ve karar aninin 2015’te gelecegini söyledi.

Baskan Yildiz, Türk milletinin AK Parti’yle hesaplasacagini vurguladi. 2015 seçimlerinin Türk milleti için hayati bir firsat ve milli birligi belirleyecek çok önemli bir dönüm noktasi olacagini belirten Yildiz, halkin bir vicdan muhasebesiyle tercihini verecegini kaydetti. Yildiz, hem Türkiye hem de Malatya’nin geleceginin atese atilmasina asla sessiz kalmayacaklarini sözlerine ekledi.