Türkiye
Giriş Tarihi : 12-10-2013 13:09   Güncelleme : 12-10-2013 13:09

Bozdag'dan CHP’li Tanal’a 'bösörtüsü' tepkisi

Bozdag, CHP Milletvekili Mahmut Tanal’in kamuda basörtü yasagini sona erdiren yönetmelik degisikliginin iptali için Danistay’a dava açmasiyla ilgili " CHP, yargiyla veya baska tür yollarla eski yasakçi ve ayrimci Türkiye’yi yeniden ihya edemez" dedi.

Bozdag'dan CHP’li Tanal’a 'bösörtüsü' tepkisi

Basbakan Yardimcisi Bozdag, twitterhesabindan yaptigi açiklamada, CHP’li vekilMahmut Tanal, kamuda basörtü yasagini sona erdiren yönetmelik degisikliginin iptali içinDanistay’a dava açtigini belirtti. Bozdag, CHP’li vekilin açtigi davaya sasirmadigini sadece CHP’nin dava açmamasina sasirdigini vurgulayarak sunlari dedi:

" CHP’de degisen ve yeni olan bir sey yok. Ayni tas ayni hamam. Seçim zamani basörtülülere rozet takan, kadinlara basörtüsü dagitan CHP, basörtü yasagi kalkinca yasakçi yüzünü bir kez daha gösterdi. Ey CHP! Nerede senin esitlik, hürriyet, adalet, demokrasi ve insan haklari diyen dilin? Yoksa bu haklar basörtülü kadinlar için geçerli degil mi? Eger CHP’li vekil davadan vazgeçmez,CHP de vekil hakkinda bir disiplin islemi yapip davaya yanlis demezse; dava, CHP’nin açtigi davadir. Eski yasakçi ve ayrimci Türkiye muhaldir. CHP, yargiyla veya baska tür yollarla eski yasakçi ve ayrimci Türkiye’yi yeniden ihya edemez."