Spor
Giriş Tarihi : 17-01-2013 16:19   Güncelleme : 17-01-2013 16:19

Bölgesel Hakem Semineri düzenlendi

Malatya’da 'Devre Arasi Bölgesel Hakem ve Gözlemci Semineri' yapildi.

Bölgesel Hakem Semineri düzenlendi

Ligin ilk yarisinin degerlendirilmesi ve ikinci yariya hazirlik kapsaminda Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafindan gerçeklestirilen seminerin sonuncusu Malatya’da yapildi.
Il Genel Meclisi toplanti salonunda gerçeklestirilen seminere MHK Bölge Sorumlusu Hamza Isin, Ulusal Egitimci Muammer Tokat, Süper Lig Hakemi Suat Arslanboga ve Bölgesel Hakem Kurulu Üyesi Zafer Demir’in yani sira Malatya, Elazig ve Adiyaman’dan Il Hakem Kurulu Baskan ve üyeleri, hakem derneklerinin temsilcileri, gözlemciler ile hakemler katildi.
Seminer öncesinde bir konusma yapan MHK Bölge Sorumlusu Hamza Isin, “Maçlarimizda hep isbirligiyle ilgili problemler yasiyoruz. Biz burada anlatiyoruz, anlattiktan sonra o konuda bir daha problem yasiyoruz. Maçlarimizda bariz gol sansi degerlendirmelerinde hataya düsüyoruz. Umut vaat eden atak degerlendirmesinde hataya düsüyoruz. Bizim isimiz belirli bir kural dahilinde yapilan bir is ve bu kural genislemiyor. Içinde bazi yorum farkliliklari olsa da, dün böyleydi, bugünde böyle, yarinda böyle olacak. Dolayisiyla bu isin içindeki hatalar, dün vardi, bugün var, yarinda var olacak. Bizim yaptigimiz seyler ayni mi? Ayni seyler. O zaman bizimde burada konusmamiz gereken seyler, sizin yaptiklariniza paralel olarak ayni seylerin tekrari oluyor. Daha gelismis bir bakis açisiyla degerlendirilmesi olarak karsimiza çikiyor” dedi.
Isin’in konusmasinin ardindan hakem ve gözlemcilere videolar esliginde bazi kurallar hakkinda bilgi verdi.