Genel
Giriş Tarihi : 18-02-2021 16:30   Güncelleme : 18-02-2021 16:30

Bölgedeki Engelli Vatandaşlara Malatya’dan Hizmet

Türkiye’de çok az rastlanan hizmetlerden bir olan Engelli araç tamir atölyesi birimi, Engelli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Doğu Anadolu Bölgesindeki birçok İle hizmet eden bu atölyede Belediye hizmeti, sosyal belediyecilik anlayışı ile şefkate dönüşüyor. 

Bölgedeki Engelli Vatandaşlara Malatya’dan Hizmet

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli Koordinasyon Merkezi tarafından engelli vatandaşların akülü araçlarının tamiri için kurulan engelli araç tamir ve bakım atölyesinde engelli vatandaşların kullandıkları araçların tamir, bakım ve onarımı yapılıyor.

Devletin şefkat elinin Engelli vatandaşlara uzatıldığı bu atölyede vatandaşlar için sağlanan hizmetler adeta göğüsleri kabartıyor. Engelli vatandaşların birebir tamir için başvurabildiği, hatta araçlarının arızalandığı konumda iletişime geçmeleri halinde Büyükşehir Belediyesinin tahsis ettiği araçların arızalandığı konumdan alarak tamire götürdüğü bu hizmet, vatandaşlar için büyük bir kolaylık sağlıyor.

Sadece Malatya özelinde değil Elazığ, Tunceli ve Bingöl başta olmak üzere Doğu Anadolu Bölgesindeki yakın illerdeki Engelli vatandaşların araç tamirat ve onarım işlemlerinin gerçekleştiği Engelli Araç Tamir ve Bakım Atölyesinde, onarım işlemlerinin uzaması halinde Engelli vatandaşlara o süre içerisinde kullanacakları araçlar temin ediliyor.

Ebubekir Atilla – ÖZEL HABER