Spor
Giriş Tarihi : 07-01-2022 18:13   Güncelleme : 07-01-2022 18:13

"Biz Bir Takımız" Başlıyor

"Biz Bir Takımız" projesi kapsamında Melekbaba Ortaokulu ve Barguzu Ortaokulu öğrencilerinden oluşan toplam 44 kişinin katılacağı spor ve sosyal uyum eğitimleri bugün başlıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yürüteceği "Biz Bir Takımız" projesinde Farklı sosyokültürel arka plana sahip gençlerin spor yoluyla bir araya getirilerek toplumda farklı kültürler arasında karşılıklı saygı ve güven ortamının oluşturulması, spor yoluyla sosyal uyumun sağlanması, gençlerin kendisini ve karşısındakini tanıyarak güçlendirilmesi ve birlikte yaşama kültürünün geliştirilmesi hedefleniyor.

Gençlik ve Spor İL Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda; ”24 ilde 08.01.2022-01.09.2022 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı farklı okullarda eğitim gören 6.ve 7. sınıflardaki kız ve erkek öğrencinin;  seçilen eğitmenlerin gözetiminde, 14 hafta boyunca haftada 4 saat katılacakları spor ve sosyal uyum eğitimleri verilecektir.

 Eğitimlerin ardından kardeş şehir Çanakkale ile birlikte farklı bir şehirde bir araya gelinecektir. Böylelikle ortak bir tanışma ve etkinlik kampından oluşan "Biz Bir Takımız" projesine, Malatya ilinde Melekbaba Ortaokulu ve Barguzu Ortaokulu öğrencilerinden oluşan toplam 44 kişi katılacaktır

Projenin açılışı 08 Ocak 202 saat 14.00 da İnönü Üniversitesi Rektörü, İl Müdürümüz ve Milli Eğitim Şube Müdürünün katılımı ve projeye katılacak olan öğrencilerin velileri de iştirak edecektir.

Açlış Türkiye’nin en büyük spor temalı gençlik merkezlerinden olan Melekbaba Gençlik Merkezinde gerçekleştirilecektir.  Basın Mensuplarımıza duyurulur.” denildi.

 

>> Ebubekir Atilla