Malatya
Giriş Tarihi : 17-01-2014 11:56   Güncelleme : 17-01-2014 11:56

Birlik bilgilendirdi

Malatya Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birlik Baskani Ihsan Akin ve birlik heyeti, Yesilyurt Ziraat Odasi, bazi Yesilyurt köye gitti, son tesvikler, çobanlik egitim proje, hayvan küpelenmesi ve toprak mahsulleri ofisi arpa satislari gibi konular hakkinda bilgi verdi.

Birlik bilgilendirdi

Akin, “Son günlerde özellikle ilçe ziyaretlerimiz devam ediyor. Bilgilendirme toplantilarimizla birlik de yetistiricilerimizi bu anlamda yeni tesvikleri özellikle küpelemeyle alakali toprak mahsulleri ofisinin arpa satislari basladi. Yesilyurt Ziraat Odasi Baskani Dogan Solmaz’in bu anlamda yetistiricileri bizlere yönlendirmesini istiyoruz. Ortak üyelerimiz oldugu için 8 Ocak’ta baslayarak 31 Ocak’a kadar devam edecek olan arpa satisi vardir. Bizleri kabul ettiginiz için Yesilyurt Ziraat odasi ve yönetimindeki arkadaslara tesekkür ediyoruz” dedi.

Yesilyurt Ziraat Odasi Baskani Dogan Solmaz ise, “Kendisi bizlerle bu bilgiyi paylasmasi iyi tabi ki biz ortak, kardes bir kurulusuz ziraat odalariyla hayvan üreticileri hiç birbirinden ayrilmayacak birbirini tamamlayan kurulustur. Bizleri bu konuda bilgilendirdigi için tesekkür ederiz kendisine bizler üzerimize düsen görevleri hakkinda bire bir bilgilendirmek suretiyle görüs alisverisimiz devam edecektir. Malatya’nin tarim ve hayvancilik alaninda gelismesi için ortak kardes kuruluslar birbirlerine tabiî ki yardimci olmalari gerekiyor” diye konustu.

Ihsan Akin, sunlari dedi: “Akçadag Ziraat Odasi Baskani Alibey Varlik’i ziyaret etme sebebimiz bildiginiz gibi son günlerde yeni çikan tesviklerle alakali desteklerle alakali özellikle hem bilgi vermek hem bilgi alisverisinde bulunmak ilçedeki bizimde üyemiz olan ziraat odasi üyesi ‘de olan yetistiricilerimizin bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi noktasinda bu anlamda da Akçadag ziraat oda baskanimiz duyarli bir insan geçmiste yapmis oldugu programlarina da katildik kendisi de bizim programlarimiza katildi önemli olan burada Akçadag yetistirici sininde son çikan tesviklerde önemli ölçüde faydalanmasi amaç bu zaten ortak amacimizdir diyen baskan akin ve ekibi buradan ayrilarak  Akçadag yetistiricilerinin yogun bulundugu köylerde yeni tesviklerle alakali bilgilendirme çalismalarina devam etti.”

Akçadag Ziraat Odasi Baskani Alibey Varlik, sunlari bildirdi: “Vatandasin çiftçinin üreticinin faydasina yönelik çalismalari hem basindan, hem birebir takip ediyor, takdir ediyorum. Seref verdin ayagina saglik bir an önce yapma gayreti çiftçiye gitme gayreti aman duymayan kalmasin faydalansin gayreti takdire sayan ilçemdeki birligine kayitli çiftçilerim adina tesekkür ediyorum.”