Malatya
Giriş Tarihi : 12-05-2017 18:24   Güncelleme : 12-05-2017 18:24

“Birileri Hala Kontrollü Darbe Diyor”

6. Anadolu kitap fuarina 'Sol Siyaset FETÖ Iliskileri' adli kitabinin imza günü için katilan Ankara Büyüksehir Belediye Baskani Melih Gökçek, 15 Temmuz sehitler anisina tertip edilen söylesiye de katildi. Baskan Gökçek, “insanlarimiz acimasizca katledildi, binlerce insanimiz yaralandi, hala birileri buna Kontrollü darbe diyor. Tüm bu görüntüleri hafizalarinizdan silinmesin diye gösterdim. 15 Temmuz'u asla unutmayacagiz, unutturmayacagiz” dedi

“Birileri Hala Kontrollü Darbe Diyor”

>>M. ALI GÜNAYDIN

Malatya 6. Anadolu Kitap Fuari'na katilan kitap yazarlari arasina  'Sol Siyaset FETÖ Iliskileri' adli kitabi ile Ankara Büyüksehir Belediye Baskani Melih Gökçek de katildi. Kitabinin imza gününde Malatya’da bulunan Gökçek, kitap fuarini gezerek, vatandaslarin fotograf çekme istegini de kirmadi. Kitabinin çiktigi yayinevinin standinda kisa bir degerlendirmede bulunan Baskan Gökçek, “CHP'liler bile CHP uzmani oldugumu kabul ediyor. Hatta CHP milletvekilleri bazilari zaman zaman bana takilir 'Baskan bizim partide su durum nasil olacak' diye sorarlar. Bu kitabi yazdiktan sonra ne mahkemeye verebildiler ne toplatabildiler. Niye, çünkü yazilanlarin hepsi dogru. Bu kitabi mahkemeye verselerdi mahkeme burada yazanlarin dogru oldugunu tescil edecekti. Yazilanlarin hepsi ispatlidir, ispatsiz tek kelime yoktur” ifadesini kullandi. Bir gazetecinin CHP'de kurultay olacagini ve bundan sonrasi için ne olacagini sormasi üzerine ise Gökçek, "Hayirlisi ile parçalanir" cevabini verdi. Kiliçdaroglu’na hangi kitabi hediye etmek istersiniz sorusuna ise “kendi Kitabi mi tabi ki” dedi.

“ANKARA’DA DARBEYI DEGISIK YASADIK”

Baskan Gökçek, daha sonra 15 Temmuz sehitleri anisina düzenlenen söylesiye katildi. Programa Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, AK Parti Il Baskani Hakan Kâhtali, Malatya eski Valilerinden Ulvi Saran, Kültür A.S. Genel Müdürü Sabri Akin ile vatandaslar katildi. 15 Temmuz sehitlerini anma çadirinda gerçeklesen söylesinin açilisinda konusan Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, bu yil düzenledikleri fuarin dolu dolu geçtigini belirtti. 300'ün üzerinde yazarin katildigi fuarda 370 yayinevinin yer aldigini belirten Çakir, ayrica 120 okulda da yazarlarin söylesi düzenledigini söyledi.

15 Temmuz sehitleri anisina düzenlenen söylesi programina katilan Ankara Büyüksehir Belediye Baskani Melih Gökçek, görsellerle birlikte 15 Temmuz darbe girisiminde yasananlari anlatti. "Biz Ankara'da darbe girisimini degisik yasadik” diyen Gökçek, "Ankara'da tami tamina 12 ayri noktada resmen savas vardi ve ciddi bir mücadele yürüttük. Tabi bu mücadele baslarken bazi seyleri fark etmemisiz, anlamamisiz. FETÖ'cüler çok önceden mesaj vermisler hem de kendi kanallarinda reklamlarla mesaj vermisler. Sizin normal sartlar içerisinde disaridan duydugunuz 15 Temmuz ile biraz sonra göreceginiz 15 Temmuz arasinda daglar kadar fark göreceksiniz. Ondan dolayi FETÖ'cülere olan kinimizin ne anlama geldigini çok daha iyi anlayacaksiniz. Vatandaslarimizin nasil insafsizca katlettiklerini gözlerimizle gördük. Vücutlari parçalanan insanlarimiza yüregi dayanan biri varsa baksin. diye konustu.

“BIRILERI HALA KONTROLLÜ DARBE YAPILDI DIYOR”

Gökçek, CHP'li Deniz Baykal'in dün aksam bir televizyon programinda 'Bu kadar adami içeri atiyorsunuz ne gerek var' sözünü de hatirlatarak, "Bunlar can degil mi?" diye sordu. Baskan Gökçek, "15 Temmuz'u asla unutmayacagiz ve unutturmayacagiz. Bizden sonra gelen nesillere de unutturmayacagiz. Çünkü bu FETÖ temizligi bugün yarin, üç günde bitecek temizlik degil. Bu kötü görüntüleri devamli hafizalarda tutmamiz lazim ki bunlarin ne kadar hain insanlar oldugunu bu millet bilsin, bunu da bildikten sonra çocuklarini ona göre yetistirsin. Bu kadar canimiz gitti, kan döküldü, binlerce insanimiz yaralandi, ülke yikilmanin esigine geldi ama birileri hala Kontrollü darbe yapildi diyor. Tüm bu yasananlari unutmamak için size gösterdim. Unutmayin ki, bunlar hafizalarda kaldigi sürece bir daha bu acilarin yasanmasina izin verilmez. 15 Temmuzu unutmayacagiz, unutturmayacagiz” seklinde konustu.