Malatya
Giriş Tarihi : 10-12-2012 12:39   Güncelleme : 10-12-2012 12:39

Bin kisiye asure ikram edildi

Malatya merkezde Saricioglu Mahallesi Muhtarligi tarafindan, yaklasik bin kisiye asure dagitildi. Saricioglu Mahallesi'nde okunan dualardan sonra, asure dagitildi. Muhtarlar Dernegi Baskani Mustafa Eren’le asure törenini düzenleyen Saricioglu Mahallesi Muhtari ve Muhtarlar Dernegi 2’nci Baskani Sinasi Sucu asureyi dagitti.

Bin kisiye asure ikram edildi

 Mustafa Eren, Muharrem ayinin manevi degerler ve hassasiyetler bakimindan çok önemli bir yere sahip olduguna dikkati çekerek, "Muharrem ayi, halkimizin birlik içinde güçlü olmasini saglayan çok önemli bir anlama ve içerige sahiptir. Muhtarimiz Sinasi beye tesekkür ediyorum ve hayirlara vesile olmasini diliyorum" dedi.

Muhtar Sinasi Sucu ise, Muharrem ayinin tüm Müslüman dünyasi için büyük öneme sahip oldugunu belirterek, asure dagitimi vesilesiyle mezhep ve siyasi görüs ayrimi olmaksizin herkesin bir araya geldigini, bunun da mutluluk verici oldugunu söyledi.

Konusmalardan sonra yaklasik bin kisiye asure ikram edildi

KIMLER KATILDI?

Asure programina; Malatya Muhtarlar Dernegi Baskani Mustafa Eren, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Baskani Ali Evren, Eczacilar Odasi Baskani Tahir Özelçi, Kitapçilar Dernegi Baskani Sahin Dogan, Firincilar Odasi Baskani Mehmet Büyükelçi, Kahveciler Odasi Baskani Haci Karanfil, Süt Üreticileri Birligi Baskani Aziz Kurdoglu, çok sayida köy ve mahalle muhtari ile kalabalik bir vatandas toplulugu katildi.