Ekonomi
Giriş Tarihi : 24-01-2021 07:15   Güncelleme : 24-01-2021 07:15

Bin 33 Aileye Ayni ve Nakdi Yardım

Malatya Umut Kervanı İnsani Yardım Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından geçtiğimiz yıl içinde 1033 aileye çeşitli miktarlarda nakdi ve ayni yardım yapıldı. Dernek yardım çalışmalarının artarak devam edeceğini belirterek Hayırsever vatandaşlardan da destek talep etti.

Bin 33 Aileye Ayni ve Nakdi Yardım

2020 yılı içinde yapılan yardımları değerlendiren Malatya Umut Kervanı İnsani Yardım Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Sağlık, yardımların devam edeceğini söyledi. Geçtiğimiz yoıl yaspılan yardımlar hakkında da bilgiler veren Başkan Sağlık, şu ifadeleri kullandı. “2020 içerisinde Malatya ilimizde 82 ihtiyaç sahibi ailemize 42 bin TL tutarında nakdi yardımda bulunduk. Ayrıca mübarek Ramazan ayında hayırseverlerimiz in desteğiyle 39 bin 800 TL tutarında gıda paketi ve market alışveriş çeki hazırlayarak üye ve gönüllerimizle 271 ailemize ulaştırdık. Kurban bayramında kurban vecibesini yerine getiren hemşerilerimizin Kurban payların fakir ailelerimizin evlerine ulaştırmak için üye ve gönüllerimiz ile 3 gün boyunca çalışarak 518 aileye 64 bin 500 TL tutarında kırmızı et ulaştırdık. Ayrıca yıl içerisinde değişik tarihlerde 130 ihtiyaç sahibi ailemize 25 bin 250 TL tutarında muhtelif giyim eşyası ile kış mevsimi öncesi özellikle yetim çocuklarımızın bot ve mont ihtiyaçlarını karşıladık.Ayrıca evlerinde kışlık yakacak olmayan 13 fakir ailemize 6 bin 140 TL değerinde yakacak odun yardımında bulunduk. İhtiyacı olup ev eşyası alamayan 18 muhtaç aileye hayırseverlerimizin desteğiyle 18 bin 950 TL değerinde ev eşyası ulaştırdık. 3 Aralık 2020 Dünya Engelliler Gününde yürüme engelli kardeşimize tekerlekli sandalye ulaşırdık.” 

YURT DIŞINDA DA FAALİYETLERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ

Derneği Başkanı Ali Sağlık, çalışmalarında Yurtdışındaki muhtaç insanlara yönelik çalışmalar da yürüttüklerini kaydederek; “Yurtdışında Filistin ve yetim,  Afrika süt keçisi, Afrika Mevlüt yemeği ve Afrika'da kurban kesimi yardım projeleri ne hayırseverlerin yaptığı toplam 23 bin 550 TL lik yardımı Umut Kervanı Vakfı'na ulaştırılmasına aracılık ettik. Yaptıkları yardımların yerlerine ulaştırıldığını gösteren mesaj ve video bilgilerini hayırseverler bile paylaştık. 2020 yılında yaşanan salgın ve depremler mağdur ailelerimizi daha da muhtaç ve zor duruma düşürmüştür. Hayırseverlerimizin destekleriyle bu ailelerimize gücümüz yettiğince en uzatmaya sıkıntılarını gidermeye çalıştık. Bu anlamda toplam 201 bin 190 lira tutarında yardımda bulunduk.   Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem'in  “Sadaka belayı def eder Yarım Hurma ile de olsa infakta bulunun” tavsiyeleri gereğince, halkımızdan, hayırseverlerimizden, küçük büyük demeden yardım etmeleri bekliyoruz. Geçtiğimiz yıl tToplamda 1033 aileye 201 bin 190 TL tutarında nakdi giyim gıda ev eşyası olarak yardımda bulunduk” ifadelerini kulandı.

A.Vahap Kaygusuz –Hanife Yiğit