Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
28 MAYIS Cumartesi 10:09
Advert

Advert

“Bilim Ve Sanat Merkezi, Malatya’mız İçin Önemli Kurumlardan Bir Tanesi”

Milletvekili Öznur Çalık, kentteki temasları kapsamında daha sonra öğrencilerin yeteneklerini ve yaratıcılıklarını üst düzeyde kullanmalarına imkan sağlayan Yeşilyurt Bilim ve Sanat Merkezini ziyaret etti.

Eğitim
Giriş Tarihi : 19-01-2022 15:41   Güncelleme : 19-01-2022 15:41
“Bilim Ve Sanat Merkezi, Malatya’mız İçin Önemli Kurumlardan Bir Tanesi”

İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay’ın da yer aldığı ziyarette öğrencilerle bir araya gelen Çalık, öğrencilerin yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.  Okulu gezen ve çalışmaları yerinde inceleyen Çalık, “Evlatlarımız bizim gözbebeğimiz. Onların ilkokul, ortaokul ve lisede okurken bilim ve sanata yönlendirilmeleri çok önemli. İlköğretim, ortaokul ve lisede okul dönemleri dışında bilim ve sanat merkezlerine çocuklarımızın gelerek kendilerini geliştirmeleri, alanlarına yönelik çalışmalar yapması mümkün. Birçok alanında üstün yeteneğe sahip çocuğumuz burada eğitim görüyor. Bilim ve Sanat Merkezi Malatya’mız için önemli kurumlardan bir tanesi. Burada yetişen çocuklarımız geleceğin ülkemizin teknoloji mimarları olacaklarını düşünüyorum” diye konuştu.

Çalık, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, silah kazasında hayatını kaybeden polis memuru Ferhat Özcan’ın Yeşilyurt ilçesi Dilek Mahallesindeki ailesine de taziye ziyaretinde bulundu.

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR