Teknoloji
Giriş Tarihi : 20-05-2015 19:49   Güncelleme : 20-05-2015 19:49

Bilim senligi açildi

Büyüksehir Belediyesi, Battalgazi ve Yesilyurt ilçe belediyeleri isbirliginde Malatya Bilim ve Çocuk Senligi, düzenlenen törenle açildi

Bilim senligi açildi

Büyüksehir hizmet binasi arkasindaki Fuar Çadiri’nda düzenlenen Bilim ve Çocuk Senligi’nin açilis törenine Vali Yardimcisi Abdulkadir Duran, Büyüksehir Belediye Baskan Vekili Sefik Sengün, Büyüksehir Genel Sekreteri Arif Emecen, Genel Sekreter Yardimcisi Ertan Mumcu, Dogansehir Kaymakami Murat Irgatoglu, Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan, Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat, belediye meclis üyeleri, daire baskanlari, sube müdürleri ve ögrencileri katildi.

Açilis töreninde konusan Büyüksehir Belediyesi Kültür AS Genel Müdürü Sabri Akin, Bilim ve Çocuk Senligi ile bilim iletisiminin saglanmasi, katilimcilarin merak duygularinin tetiklenmesinin amaçlandigini kaydederek, “Senlikteki etkinlikler kapsaminda Bursa, Eskisehir, Kocaeli büyüksehir belediyeleri ile Istanbul Sancaktepe Belediyesi bilim ve teknoloji merkezlerinin yani sira Inönü Üniversitesi, Milli Egitim Müdürlügü bünyesindeki TÜBITAK dereceli projeler yer alacak. 70 etkinlik masasinda bilimsel deneyler sergilenecek” dedi.

Çocuklarin bilim askina katki sunacak

Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat, senligin önemine isaret ederek, “Çocuklarimiz senligi ziyaret ederek burada bilimsel deneylere sahitlik edecekler. Insallah çocuklarimizin bilim aski, sevgisi, sevdasina bir katkimiz olacak” diye konustu.

Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan, “Bugün burada bir Malatya fotografi görüyoruz. Bu fotografta Büyüksehir Belediyesi var, Battalgazi Belediyesi var, Yesilyurt Belediyesi var, Milli Egitim var, Üniversite var. Birlik beraberligi sergileyen bir fotograf. Ayni zamanda bilim ve ilim adina bu birlik ve beraberlik sergileniyor. Ilgili tüm kurum ve kuruluslara tesekkür ediyorum” diye konustu.

 Büyüksehir Belediye Baskan Vekili Sefik Sengün de Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir’in selamlarini ilettigini kaydederek, “Baskanimiz Il disinda olmasi hasebiyle bu programa katilamadi. Senligin Malatya’miza ve ülkemize hayirli ugurlu olmasini diliyorum” seklinde konustu.

Malatya Bilim ve Çocuk Senligi’nin açilis kurdelesi kesilerek, fuar alani gezildi.