Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
30 HAZİRAN Perşembe 22:37
Advert

Advert

Biber mi Limon mu?

Adana'da bir tarim isçisinin limon agacinda buldugu biber görünümlü limon görenleri hayrete düsürdü.

Genel
Giriş Tarihi : 24-01-2014 13:43   Güncelleme : 24-01-2014 13:43
Biber mi Limon mu?
 

Merkez Yüregir ilçesinde, esi ve 2 çocuguyla gecekonduda yasayan ve tarim isçiligi yaparak ailesini geçindiren Hasan Birgün (45), çalismak için Hatay'in Dörtyol ilçesine gitti. Bir narenciye bahçesinde limon toplayan Birgün, agaçtan limon toplarken, limon agacindaki limonlarin yaninda biber gördü. Yoldan geçen birinin agaca attigini zannederek, agaçtan biberi almaya çalisti, ancak bunun biber degil limon oldugunu fark etti. Hemen biber görünümlü limonu agaçtan koparip, yanina alarak evine getirdi. Burada biber görünümlü limonu, ailesine ve mahalleliye gösterdi. Limonu gören herkes çok sasirdi. Daha sonra, limonun biber mi, yoksa limon mu olduguna kendisi de inanamadigi için, limonu parçalara ayirarak, görmeye gelenlere dagitti. Limon parçalarini yiyen vatandaslar çok eksi oldugunu, görüntüsünün biber, ancak tadinin limon oldugunu söyledi.

Daha öncede biber görünümlü mandalina buldugunu, ancak onu yedigini, bunu saklayarak basin mensuplarina gösterdigini söyledi.
Cemile Çelik ise ilk kez böyle bir sey gördügünü, çok sasirdigini belirterek, "Tadina baktik limon görünümlü biber, Allah'in hikmeti iste" dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR