Malatya
Giriş Tarihi : 25-04-2021 23:55   Güncelleme : 25-04-2021 23:55

Beylerderesi’nde Yeni Yaşam Alanları Kuruluyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Beylerderesi’nde hizmete sunacağımız Millet Bahçemiz ve diğer sosyal, sportif ve kültürel mekânlarımızla, kentimize yeni yaşam alanları kazandırıyoruz.” diye konuştu. 

Beylerderesi’nde Yeni Yaşam Alanları Kuruluyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde Yeşilyurt Belediyesi Meclis Üyesi Ramazan Yakıcı, İsmail Caner Kaymaz ve Yakınca Mahalle Muhtarı Mevlüt Tunç ile birlikte Beylerderesi Şehir Parkı 2.Etabındaki Millet Bahçesi alanında gerçekleşen düzenleme çalışmalarını inceledi.

Yeşil alanlara, parklara, çocuk oyun ve spor gruplarına büyük önem verdiklerini belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, daha yeşil ve yaşanabilir bir Yeşilyurt hedefi doğrultusunda çalışmalarında tempo artırdıklarını söyledi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’un dört bir tarafını daha yeşil, daha canlı ve daha renkli hale getirmek için yatırımlara hız verdiklerini ifade ederken, yapılan çalışmalarla kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırıp her yaştan vatandaşın gönlünce dinlenebileceği ve spor yapacağı alanları çoğalttıklarını söyledi. Beylerderesi’nde yapımı süren Millet Bahçesi ve diğer sosyal mekanlarla  bölgenin cazibesini artıracaklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Her noktası bizim için ayrı bir değer taşıyan Yeşilyurt’umuzun bütün yaşam alanlarının renkli, canlı, düzenli ve güzel olması için çalışmalarımızda vites yükselttik. Sosyal donatıları ve sportif alanlarının yanı sıra seyir terası, kafeteryası ve diğer alanlarıyla yeni bir yaşam alanı olarak hizmete sunacağımız Beylerderesi’ndeki Millet Bahçesi alanımızda yeşillendirme, bakım ve onarım çalışmalarımıza havaların düzelmesiyle birlikte yeniden hız verdik.” diye konuştu.>>HABER MERKEZİ