Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
29 HAZİRAN Çarşamba 16:18
Advert

Advert

Beton Yol Malatya’da ilk olarak Kızılay Üretim Üssünde Uygulandı

Kentin her noktasına hizmet götüren Büyükşehir Belediyesi Malatya’da bir ilki daha gerçekleştirerek, yaklaşık 30 yıllık ekonomik ömre sahip olup, maliyet olarak daha avantajlı olan beton yol yapımına başladı.  Malatya Büyükşehir Belediyesi daha ekonomik ve standartlara uygun olan beton yol yapım çalışmalarını Malatya’da ilk olarak Kızılay Üretim Merkezi içerisindeki bağlantı yolunda uyguluyor. 

Malatya
Giriş Tarihi : 13-06-2022 17:24   Güncelleme : 13-06-2022 17:46
Beton Yol Malatya’da ilk olarak Kızılay Üretim Üssünde Uygulandı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ülke genelinde birçok şehirde uygulanan ve Malatya’da da Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk defa Kızılay Üretim Merkezi yolunda denenen yaklaşık ömrü 30 yıl olan sıkıştırılmış beton yol çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında ilgililerden bilgiler aldı.

KURT: YATIRIM ÜSSÜNE BAŞKANIMIZ BİR KEZ DAHA DESTEK OLUYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın Kızılay üssünün altyapısı ve üstyapısında büyük emekleri olduğunu dile getiren Kızılay Malatya Şube Başkanı Dr. Harun Kurt, “Kızılay üretim üssümüzün yatırım üssü olarak inşa edildikten sonra tüm altyapı çalışmalarında Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın çok büyük katkıları oldu. Bu noktaya gelmesinde kendilerinin çok büyük emekleri, destekleri ve fedakârlıkları oldu. Yine çevre düzenlemesi kapsamında beton asfalt yapılarak özellikle imal edilecek olan prefabrik konteynerlerin taşınmasında ve sevkiyatında ağır tonajlı araçların geçişine uygun bir şekilde dizayn edilen ve teknolojisi son derece uygun olan beton asfaltın yapımıyla yatırım üssüne başkanımız bir kez daha destek oldular. Başkanımıza tüm Kızılay yatırım üssü ve Kızılay ailesi olarak teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

GÜRKAN: MALİYET AÇISINDAN DA AVANTAJLI

Kızılay üretim üssünün Malatya’ya gelmesi için her türlü alt ve üstyapı çalışmalarını yaptıklarını dile getiren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “40 yıldan bu yana Malatya’da özellikle insanımızın diline pelesenk olmuş Vagon Fabrikası ne olacak anlayışının getirdiği bir yorgunluk vardı. Yaptığımız girişimler sonrasında Kızılay’ın alanı almasıyla üretim üssü olarak planlandı. Bu plan muhaceresi içerisinde Kızılay çalışmalara yoğun bir şekilde başladı. Şu anda prefabrik yapıda özellikle hem yurt içi hem de yurt dışı ihtiyaçları noktasında ihraç eder bir duruma gelindi. En kısa zamanda tekstil fabrikası ve lojistik merkez de aktif hale getirilerek daha da yoğunlaşacak. Yoğunluğun artmasıyla servis yollarının, iç mekân yolların ve iç mekân düzenlemeleriyle ana yol bağlantılarının yapılması gerekir.

Türkiye Çimento Sanayicileri Birliği ile yapılan görüşmeler neticesinde beton yolun daha dayanıklı, daha uzun ömürlü olduğu ve uygulamalardaki örneklerde bunun görüldüğü aynı zamanda fiyat istikrarı anlamında daha ucuz bir fiyatla daha dayanıklı bir yola kavuşulacağı ifade edildi. Bunun ilk uygulamasını da Kızılay Üretim Üssünde gerçekleştiriyoruz. Asfalt yol standardında ve kalitesinde ama ondan çok daha uzun ömürlü, çok daha ucuz maliyetli olarak bize yansıyor. Asfaltla kıyasladığımızda %50’ye yakın bir maliyette belediyemizin artıya geçileceği ifade edildi. Çalışmaları gördükten sonra bütün Malatya’ya teşmil edilmesi noktasında gayret göstereceğiz. Bir yere bir yatırım gelirken tesadüf gelmiyor. Netice itibariyle altyapısını, üstyapısını her türlü çalışmalarını desteklemek gibi sorumluluğunuz var. Kızılay üretim üssünün Malatya’ya gelmesi noktasında her türlü altyapı yatırımlarını yaptık. Şu anda da üstyapı noktasında çalışmalarımızı yapıyoruz. Malatya’mıza ve Kızılay’ımıza hayırlı uğurlu olsun. Çalışmaları yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.>>HABER MERKEZİ

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR