Spor
Giriş Tarihi : 30-05-2013 13:24   Güncelleme : 30-05-2013 13:24

Besiktas'in güçlü bir baskana ihtiyaci var

Besiktas’in 16 Haziran'da yapilacak olaganüstü genel kurulunda baskan adayi olan Serdal Adali, projelerini açikladi.

Besiktas'in güçlü bir baskana ihtiyaci var

Çiragan Sarayi’nda yönetiminde yer alan Murat Aksu ile birlikte bir basin toplantisi düzenleyen Adali, "Hedefimiz, Besiktasimiz'i yeniden güçlendiren, brans kapatan degil her bransta sampiyonluk yasayan bir takima dönüstürmektir” dedi. 

"BESIKTAS AVRUPA’DA ZIRVEYE OYNAMALIDIR”
Besiktas’in son dönemlerde zor bir süreçten geçtigine vurgu yapan siyah-beyazlilarin baskan adayi Serdal Adali, "Besiktas Kulübü, birakin Türkiye'yi Avrupa'da zirveye oynamalidir. Son birkaç sezondur zor süreçten geçen bir Besiktas var. Ama Besiktaslilarin gönlü rahat olsun. Mazbatalarimizi aldigimiz zaman yeni stadimiza, kasamizdan 1 kurus çikarmadan kavusacagiz. Yönetim kurulumuzda her alana müdahil olmayacak. Vizyon ve hedeflerimiz dogrultusunda hareket ederken, Besiktas dünyada ve ülkemizde basarili bir mali yapiya kavusturulacak” diye konustu.

"BESIKTAS’IN KASASI DOLACAK"
Son dönemde siyah-beyazli takimin yasadigi sikintilarin üstesinden yönetim kurulu olarak geleceklerini ve kulübün kasasini dolduracaklarina dikkat çeken Adali, “Ben, kulüp binasinin 3. katinda baskanlarin arasinda resmim olsun diye baskan olmam. Bir faydam olacagini görürsem aday olurum” seklinde konustu.

“KONGRE SÜRECINDE HOS OLMAYAN TEKLIFLER ALDIM”
Besiktas’i yönetmek için yürek kadar güce de ihtiyaç olduguna deginen Serdal Adali, “Talip oldugumuz 110 yillik çinarin büyük sorumlulugunu farkindayiz. Besiktas Yönetimi, yapacagi icraatlarla genel kurul üyelerinin taraftara olan borcunu misliyle ödeyecektir. Bizler bu inanç ile 17 Haziran sabahi görevi devralmak için adayligimi sizlerin huzurunda bir kez daha açikliyorum. 2011'de adaylik konusu gündeme geldiginde, aday olup olmayacagim konusunda Fikret Orman da dahil camianin önde gelenleri ziyarette bulunmustu. O tarihte gerek psikolojik gerek de ailem olarak çok hazir degildim. Ancak bir noktada artik Besiktas’in kayyuma devredilmesi konusunu söyledikleri gün bunu ben de dahil Besiktas’ta kabul edecegi bir sey degildir. Adaylik konusu da zaten o günden sonra gündeme geldi. 10-12 gün sonra camiada gitmedigim kimse kalmadi. Kongre sürecinde ortaya çikan insanlardan hiç de hos olmayan teklifler almaya basladim” yorumunda bulundu.

“BESIKTAS’IN DÜZLÜGE ÇIKMIS BIR HALI YOK”
Geçen hafta Fikret Orman’in, ‘Borcumuz 150 milyon azaldi’ sözleri hakkinda da açiklamalarda bulunan Adali, "Besiktas’in düzlüge çikmis bir hali yok. Eger Besiktas’in borcu 150 milyon TL azalmis derse o dogru olmaz. Besiktas’in kisa vadeli borçlari 345 milyondan TL’den, 250 milyon TL’ye inmis. Uzun vade borçlari 133 milyon TL’den, 258 milyon TL’ye çikmis. 150 milyon TL’yi öderken bu geliri nereden saglamislar. Hep ödediklerini söylüyorlar. Ne yaptiniz, yeni bir arazi mi sagladiniz, üzerine imar alip Besiktas’a gelir saglayacak bir sey mi yaptiniz” ifadelerini kullandi.

“FIKRET ORMAN, GERÇEK RAKAMLARLA KAYNAGIN NEREDEN GELDIGINI AÇIKLASIN”
Besiktas Kulübü'nde yapilan icraatlarin ortada oldugunu söyleyen Adali, “Sermaye artisindan gelen 80 milyon TL var. 35 milyon dolarlik bir kredi var ve bir de ceplerinden koyduklari 20-25 milyon TL var. Onu da geri almislar. Sayin Fikret Orman Baskan, bize kaynagi nasil yaratmis, nereden gelmis anlatsin. Insanlarin gözüne baka baka kandirma kabiliyetimiz yok. Bize lütfen, gerçek rakamlarla kaynagin nereden geldigini anlatsin. Baska bir yönetim de olsa o paralar ödenecekti zaten” seklinde konustu.