Spor
Giriş Tarihi : 29-06-2013 17:06   Güncelleme : 29-06-2013 17:06

“Besiktas’i zafere ulastirmaya geldim”

Besiktas’in yeni teknik direktörü Slaven Bilic, siyah beyazli takimi zafere ulastiracagini söyledi

“Besiktas’i zafere ulastirmaya geldim”

Kulübün resmi televizyonuna açiklamalarda bulunan Bilic, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nden memnun kaldigini belirterek, “Besiktas gibi büyük bir camianin bu tarz imkanlara sahip oldugunu tahmin edebiliyordum. Tesisin kulübün seviyesi ve degerleriyle örtüsen donanima sahip oldugunu düsünüyorum” dedi.

“BESIKTAS’TA GÖZLEMLEDIGIM ILK VE ÖNEMLI SORUN TAKIMIN ÇOK GOL ATMASINA KARSIN KALESINDE ÇOK GOL GÖRMESI”

Türkiye’deki ligleri yakindan takip ettigini dile getiren Hirvat teknik adam, “Yaptigim is geregi bütün ligleri takip ediyorum. Türkiye ligini de yakindan takip ediyorum. Hirvatistan Milli Takimi basinda Türkiye ile oynadigimiz maçtan sonra Türkiye ligini daha dikkatli izlemeye basladim. Besiktas’ta birçok Hirvat oyuncu top kosturdu. Bu nedenle de Besiktas’i yakindan takip ediyordum. Besiktas’ta gözlemledigim ilk ve önemli sorun takimin çok gol atmasina karsin kalesinde çok gol görmesi. Bunun üzerine egilmemiz gerekiyor. Gelismeye açik bir takima sahibiz” diye konustu.

“ELIMIZDE IYI BIR OYUNCU GRUBU VAR”

Besiktas’in güçlü bir oyuncu gurubuna sahip oldugunu ifade eden siyah-beyazlilarin teknik patronu Bilic, “Önümüzdeki sezon nasil bir sistemle oynayacagimizi ancak oyuncularimla belirli bir zaman geçirdikten sonra söyleyebilirim. Elimizde iyi bir oyuncu grubu var. Yaratici, ofansif gücü yüksek bir takim olusturmak istiyorum. Muazzam bir taraftar potansiyelimiz var. Onlarin enerjisini takimin enerjisiyle birlestirerek ortaya total bir enerji çikarmak istiyoruz. Çalismak için yeteri kadar zamanimiz var” seklinde konustu.

Besiktas futbol genel direktörü Önder Özen ile sürekli fikir alisverisinde bulunduklarini aktaran Bilici, “Önder Özen’le görüsmelerimiz son derece olumlu geçti. Kendisinde Besiktas’i daha yukarilara tasima konusunda gerekli bilgiye, istege, donanima ve hirsa sahip oldugunu ve bu düsünceyi bana aktarabildigini gördüm. Sürekli fikir alisverisinde bulunuyoruz” ifadelerini kullandi.

“BURAYA BESIKTAS’I ZAFERE ULASTIRMAYA GELDIM”

Siyan-beyazli taraftarlar ile ilgilide konusan Besiktas’in yeni teknik direktörü Slaven Bilic, “Besiktas taraftari dünyaca ünlü bir topluluk. Müthis bir enerjiye sahipler. Istiyorum ki taraftarlarimiz bizi zafere basariya tasiyan itici bir güç olsun. Buraya Besiktas’i zafere ulastirmaya geldim. Belki günün birinde Besiktas için bir beste hazirlarim” açiklamasinda bulundu.