Türkiye
Giriş Tarihi : 24-02-2012 11:48   Güncelleme : 24-02-2012 11:48

Besiktas yönetimi istifa etti

Besiktas Yönetim Kurulu, bu aksam yaptigi toplanti sonrasi toplu olarak istifa etti.

Besiktas yönetimi istifa etti
   Siyah-beyazli yönetim kurulu üyelerinin istifasi, 26 Subat'ta yapilacak mali kongre sonrasi geçerli olacak. Buna göre, 31 Ocak 2010 tarihinde göreve gelen baskan Yildirim Demirören ve yönetim kurul üyelerinin, 26 Ocak'taki Mali ve Idari Olagan Genel Kurul'un ardindan bugün verdikleri istifalari geçerli sayilacak.

   Toplantinin ardindan basin mensuplarina açiklama yapan Besiktas Asbaskani Ertunç Sogancioglu, istifa ile ilgili net bir bilgi vermedi. Sogancioglu, ilk olarak Yildirim Demirören'e Futbol Federasyonu baskanlik seçiminde basarilar diledigini ve yillardir kendisiyle çalisan biri olarak Demirören'in Federasyon baskanliginda da basarili olacagina inandigini söyledi.

   Sogancioglu, basin mensuplarinin, "Yönetim Kurulu olarak istifa ettiniz mi" sorusuna ise "Pazar günü yapilacak idari ve mali kongre sonrasi durum tam olarak netlesecek. Istifa ile ilgili karari Sayin Baskan Yildirim Demirören açiklayacaktir. Biz bundan sonra Besiktas tüzügü neyi gerektiriyorsa onu yapacagiz" açiklamasinda bulundu.