Spor
Giriş Tarihi : 04-02-2013 16:31   Güncelleme : 04-02-2013 16:31

Besiktas hakem hatalarindan sikayetçi

Besiktas Kulübü Ikinci Baskani Ahmet Nur Çebi, hakem hatalarinin kendilerine daha fazla yapildigini söyledi.

Besiktas hakem hatalarindan sikayetçi
 
BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde Senegalli futbolcu Niang'in imza töreninde basin mensuplarinin sorularini yanitlayan Çebi, hakem hatalarindan yakindi. Besiktas'a yapilan hakem hatalarinin digerlerinden daha fazla oldugunu vurgulayan Ahmet Nur Çebi, "Üzülüyoruz. Ancak biz Besiktas yöneticileri olarak kaybettigimiz puanlarin sebebi olarak hakemlerin arkasina saklanmak gibi yolu seçmedik. Hiçbir zaman bu yolu seçmeyecegiz. Son maçimizda 10 kisi kalmis rakip karsisinda 2-0 öndeyken maalesef maçi bu sonuçla tamamlayamadik" dedi.

"HAKEM HATALARIYLA ÖNEMLI PUAN KAYIPLARI OLDUGU DA ASIKARDIR"
Hatalari öncelikle kendilerinde aradiklarini belirten Çebi, "Hakem hatalariyla önemli puan kayiplari oldugu da asikardir. Camiada böyle bir algilama var. Camiada hakem hatalari yüzünden puan kayiplari oldugu algisi mevcut. Muhataplarca bunun göz önünde bulundurulmasini ve hassasiyet gösterilmesini istiyoruz. Hem kulüplerin hem futbolcularin emekleri zayi olmaktadir. Vicdanlar ve gözler çok hassas olmak zorunda. Bu zayiatin devam etmemesi için gerekli kurul ve kisilerin hassas olmasi gerektigi yönünde uyari yapmak istiyorum." diye konustu.
Türkiye Futbol Federasyonu'nda baskan ve hakem kurulu baskanin Besiktasli olmasinin ters bir yansima yapip yapmadigi sorusunu ise Çebi, "Bu tür kurumlari temsil eden kisilerin zaafiyetleri olmamali. Böyle bir algilamayi kabul etmek istemiyorum'' cevap verdi.
Basin mensuplarinin son dönemde takimda üst üste yasanan ciddi sakatliklarla ilgili olarak ise Çebi, Bundan rahatsizlik duyduklarini ve degerlendirmesini yaptiklarini ifade etti.
Saglik konusunda yasanan olaylardan üzüntülü olduklarini belirten Çebi, "Hem üzüntülüyüz hem rahatsizlik içindeyiz. Sebep sonuç iliskileri degerlendiriliyor. Bu degerlendirmelerin sonucunda neyin nasil oldugunu bulabilirsek problemi çözecegiz. Su an için bunu sansizlik olarak degerlendiriyoruz. Sakatliklar saha mücadelelerinde, antrenmanda ve maçlarda oldu. Bu olaya iki açidan bakmak lazim. Birincisi antrenman ve maçlardan önceki durumlar, ikincisi de sakatlik olustuktan sonraki teshis ve tedavi olarak bakmaya çalisiyoruz" dedi.

"SADECE SAGLIK EKIBINE YÜKLENMEMEK GEREKIYOR"
Bu tür konulari sadece saglik ekibine yüklememek gerektigini hatirlatan Çebi, "Tetkikleri tam yapmak lazim. Iyi arastirma yapmak gerekiyor. Yanlis teshis yaparsaniz çözüm zorlasir. Futbolcularimizin da yasantilarina dikkat etmesi gerekiyor. Bu konularin üzerinde hassasiyetle durmaya basladik" diye konustu.

"KURUMSALLASMA ÇALISMALARIMIZ DEVAM EDIYOR"
Bugün yönetici olarak kendisinin törende hazir bulundugunun belirten Çebi, "Kurumsallasma çalismalarimiz devam ediyor. Bu dogrultuda imza törenlerinde profesyoneller yer aliyor. Ilgili arkadaslar görevli oldugu için ikinci baskan olarak benim temsil etmem istendi. Görevim degil, ama birinin yapmasi gerekiyor. Belki ugurlu gelirim. Bir deneyelim bakalim. Ama bundan sonraki imza törenlerinde de biz olmayacagiz. Kurumsallasma devam ediyor" dedi.
Basin mensuplarinin Nakit akisi hakkinda soruya ise Ahmet Nur Çebi, Kulüp rayina oturdugunu belirterek, "Ancak raylar üzerindeki vagonlarin yükü çok fazla. Azalta azalta gidiyoruz. Azaldiktan sonra hizlandigimizi göreceksiniz. Bunlarin sportif faaliyetlerimizi etkilememesi için anormal hassasiyet gösteriyoruz. Zorlandigimiz kesin, ama iyiye gidiyoruz" diye cevap verdi.