Malatya
Giriş Tarihi : 07-12-2012 10:31   Güncelleme : 07-12-2012 10:31

"Besiciler tesviklerden yararlanmali"

Malatya ili Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi Baskani Ihsan Akin ve beraberindeki heyet, Malatya’ya yeni atanan Gida, Tarim ve Hayvancilik Il Müdürü Ali Selvi' ye hayirli olsun ziyaretinde bulundu.

Gida, Tarim ve Hayvancilik Il Müdürü Ali Selvi, ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getirerek, sunlari söyledi: "Tarim ve hayvancilikta bazi problemleri iyi bilen bir kisiyim. Tabi Malatya’da gördügüm bir avantaj ise; yüzde 47'lik çayir mera alanimiz var. Özellikle Malatya tarim ve hayvanciligi için bu avantaj çok önemli. Bu avantaj küçükbas hayvanciligin artirilmasi gerekir anlamina gelir. Tarim Kirsal Kalkinma biriminin disinda bizim Il Müdürlügümüz bünyesinde yapilan kirsal kalkinmada, yüzde 50'ye varan hibeler var. Herkesin burada destek almasi ve proje üretmesi gerekir. Proje hazirlayin. Biz destek olacagiz. Özellikle Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi ve diger birliklerle devamli istisare halinde olacagiz. Sizlere her konuda destek olacagiz. Istisare içerisinde problemleri hep birlikte çözecegiz."
Malatya ili Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi Baskani Ihsan Akin ise, sunlari dile getirdi: "Malatyamiz içinde özellikle küçükbas hayvancilik basta olmak üzere bütün sorunlarin çözümü için istisare yapilmasi gerekmektedir. Müdür bey, özellikle mera ve diger problemlerin giderilmesi noktasinda elinden gelen destegi saglayacagini bizlere iletmistir. Ortak akil noktasinda kendisinin koordine ettigi tüm proje ve programlara destek olacagimizi, yaninda olacagimizi bilmesini istiyor, tesekkür ediyoruz."