Genel
Giriş Tarihi : 27-11-2021 15:38   Güncelleme : 27-11-2021 15:43

Berberler Odası İçin İlk Aday Basınla Buluştu

Önümüzdeki ay içinde yapılması planlanan Malatya Berberler ve Kuaförler Odası seçimleri için adaylar şimdiden çalışmalara başladı. Oda başkanlığına ilk adaylığını açıklayan ise Malatya berber esnaflarından Şener Eroğlu oldu.

Berberler Odası İçin İlk Aday Basınla Buluştu

Malatya Berberler ve Kuaförler Odası seçimleri için adaylar çalışmalara başladı. Önümüzdeki ay içinde yapılması planlanan seçimde Şener Eroğlu, basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Malatya Berberler ve Kuaförler Odası adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Eroğlu açıklamasında yapacağı çalışmalar içerisinde, berber ve kuaför esnafının emeğinin daha iyi değerlendirebilmesi konusunun yer aldığını belirterek şöyle konuştu. “1989 yılında başlamış olduğum meslek hayatımda sektördeki gelişmeleri sürekli takip ederek ve işimizin marka değerini yükselterek Şener Eroğlu markasına değer katıp kuaför ve berberlik mesleğini farklı bir aşamaya getirdik. 30 yılı aşkın süren bu çalışma hayatımız da kimi zaman engellerle karşılaşsak ta bunları sabır ve azimle aşmayı başardık. İş hayatımızdaki uzun ve meşakkatli bu süreçte edindiğimiz tecrübeler neticesinde sektörde yaşanan sorunların, esnaf ve sanatkâr arkadaşlarımızın daha iyi koşullarda çalışmasını sağlayacak yatırımların önünü açmak ve onlara gerekli destekleri sağlayabilmek adına önümüzdeki ay yapılacak olan Malatya Berberler ve Kuaförler Odası seçimlerinde aday olarak Berber ve Kuaför esnafının ekonomik açıdan zor günler geçiren ülkemizde daha iyi koşullar da müşterilerine hizmet verebilmesini sağlayacak birçok projenin çalışması içerisindeyiz.”

VAATLER ARASINDA BAĞ-KUR VE SGK PRİMLERİNİN İYİLEŞTİRİLMESİ DE YER ALDI

Eroğlu, seçilmesi halinde projeleri içerisinde yer alan planlamalarını ise; “Esnaf arkadaşlarımızın yıpranma payının devletimiz tarafından tanımlanıp sosyal güvenlik ve BAĞ-KUR sistemine dahil edilmesi için gerekli yasal çalışmalara başlamak olacaktır. Esnaf ve sanatkârlarımızı heyecanlandıracak bir diğer projemiz ise kuracağımız bir kooperatif ile esnafımıza ucuz ve uygun koşullarda malzeme temini sağlamaktan esnaf ve sanatkârlarımıza maddi desteğe kadar birçok alanda katkı sağlamaktır. Berber ve kuaför esnafının en büyük sorunlarından olan BAĞ-KUR ve SGK primlerinin iyileştirilmesi ve primlerini yatırmakta zorluk yaşayan esnaflarımızın sıkıntılarının çözülmesi için gerekli yasal çalışmalara bu önemli konunun bir an önce çözümünü sağlamak istiyoruz. Ekonomik olarak sıkıntılarını ve kaygılarını atlatmış esnaf ve sanatkârımızla birlikte sektörde yaşanan kalifiye eleman sorununu çözmek adına sektör içi eğitim kurslarının daha profesyonel ve katılımı yoğun eğitimlerle destekleyerek berber ve kuaför esnafımızın geleceğini temin altına almak istiyoruz.” şeklinde açıkladı.  Son olarak Eroğlu, Malatya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı adaylığına tüm esnaf ve sanatkâr camiasının desteklerini beklediğini söyledi.  

Hanife Yiğit