Genel
Giriş Tarihi : 29-07-2021 19:28   Güncelleme : 29-07-2021 19:28

Berber ve Kuaförlerden “Aşı Olun” Çağrısı

Pandemi döneminin ekonomik etkilerini en çok gören meslek gruplarından olan Berber ve Kuaförler vatandaşa aşı olun çağrısında bulundu. Vaka sayılarında yeniden yükselişin olduğu şu günlerde tekrar kapanmak istemediklerini belirten esnaflar, bu konuda duyarlı olma çağrısında bulundu.

Berber ve Kuaförlerden “Aşı Olun” Çağrısı

Koronavirüs salgınına karşı başlatılan aşı seferberliği devam ediyor. Vatandaşın aşı olması ve salgın ile etkin mücadele için başlatılan aşı çağrılarına Berberler ve Kuaförler de eklendi. Pandemi tedbirleri kapsamında uzun süre kapalı kalan Berber ve Kuaför Esnafı, salgının yeniden kontrol edilemeyen boyutlara çıkmaması için aşı olunması çağrısında bulundu.

Salgın sürecinde zor günler geçirdiklerini ve o dönemi tekrar yaşamak istemediklerini söyleyen Berber Yunus Emre Selçuk, “Berberler ve Kuaförler olarak salgın sürecinde zor günler geçirdik. Aylarca işerimizi açamadık ve ekonomik zorluklar yaşadık. Salgının ilk dönemlerinde herkes aşı neden yok diye isyan ediyordu ve birçok meslek grubu aşı çalışmalarını dört gözle bekliyordu. Bizler de aynı şekilde biran önce aşılamanın başlatılması için dua ediyorduk. Çok şükür aşılama başladı şimdi ama vatandaşlar bu noktada biraz duyarsız davranıyor. Ben bir Berber Esnafı olarak şahsım adına ve meslektaşlarım adına vatandaşlarımızdan rica ediyorum. Herkes aşısını olsun. Bana bir şey olmaz diyerek hem başkalarının sağlığını hem de vatandaşın cebine zarar veriliyor. Bu noktada herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

Aşı olmanın toplumsal sorumluluk olduğunu belirten Kuaför Leyla Balal ise,” Aşılama süreci Malatya’da yüzde 60’a yaklaştı. Bu sevindirici olan bir akam olsa da yeterli bir rakam değil. Vatandaşlarımız aşılarını biran önce olmalıdır. Salgın ile mücadelede en etkili silahımız aşı. Bizler hem kendimiz için hem de sevdiklerimiz için aşılarımızı olmalıyız. Bu kişisel bir tedbir ve korunmanın dışında toplumsal bir sorumluluktur. Hem toplum sağlığı hem de ekonomik faaliyetlerin kesintisiz devam etmesi için Aşılarımızı yaptırmalıyız.” ifadelerine yer verdi.

Ebubekir Atilla – ÖZEL HABER